Előszó
Az Árokszállásra először látogató vendég általában fölkeresi a főtéren álló, XIX. században épült, csipkés oromdíszes, gyönyörű városházát. Ilyenkor hol is kezdődhetne a bemutatás, mint a...
Tovább
Előszó
Az Árokszállásra először látogató vendég általában fölkeresi a főtéren álló, XIX. században épült, csipkés oromdíszes, gyönyörű városházát. Ilyenkor hol is kezdődhetne a bemutatás, mint a házasságkötő termünkben, amelynek kedves báját, megilletően ünnepélyes hangulatát két hatalmas freskó adja. Mindkettő Jász-Faragó Sándor műve és az Árokszállással kapcsolatos történelmi eseményeket ábrázol.
Ki volt Jász-Faragó Sándor? Városunk szülötte, akire méltán büszkék lehetünk azok, akik még személyesen ismertük, és azok is, akik már csak gyönyörű grafikáit látják, csodálatos hangulatú meséit olvassák.
Az akáclombos tanyákkal szegélyezett szülőföld szeretetére, az itt élő dolgos nép tiszteletére alapozott életműve azonban mindmáig nem került az őt megillető helyre.
Még életében is ismerő tisztelői, városunk élő polgárai mindig is emlékezetükben tartották, de művei hivatalos kiadására csupán 1914-ben a helyi Nigrinyi-nyomda gondozásában került sor.
Hiszem, hogy ez a mostani kiadás egy életmű méltó elismerése, az őt hordozó jász föld kései tisztelete lesz. Köszönöm mindazoknak a szervezeteknek és egyéneknek, akik lelkiismeretes munkájukkal, anyagi segítségükkel hozzájárultak e mű tovább már nem halasztható kiadásához. Kívánom a Kedves Olvasónak, hogy rohanó világunkban Jász-Faragó Sándor csodálatos grafikái, érzelemdús hangulatú meséi adjanak erkölcsi feltöltődést, lelki megnyugvást.
Szikra Ferenc, Jászárokszállás város polgármestere
Vissza