Előszó
E szerény kiadvány szerzői olyan szellemi termék létrehozására törekedtek, amely tényeken alapulva példázza, hogy a rohanó világ, a globalizáció terheit vállukon hordozó emberek is megtalálhatják...
Tovább
Előszó
E szerény kiadvány szerzői olyan szellemi termék létrehozására törekedtek, amely tényeken alapulva példázza, hogy a rohanó világ, a globalizáció terheit vállukon hordozó emberek is megtalálhatják önmagukat, éltető közösségüket, nemzeti önazonosságukat.
Tényekre épülő válaszokat próbáltak keresni a hogyanokra, a Népművészet Európa-díjával és számos más kitüntetéssel elismert Debreceni Hajdú Táncegyüttes eddigi történetének bemutatásával.
E kiadvány érzékeltetni szeretné azt is, hogy az egyetemes magyar kultúra - ezen belül a néptánc, a népdal - nemzetünk jellemének egyik sajátos kifejezője, amely megtarthat bennünket magyarnak és egymást becsülő embernek.
Ez a szöveg kizárólag az együttes archívumában megőrzött dokumentumok alapján fogalmazódott. így az együttes történetének egy-egy időszakát bemutató dolgozatok, a sajtóban megjelent tudósítások, az éves munkanaplók, jegyzőkönyvek, beszámolók, munkatervek, a műsorok meghívói, plakátjai, a statisztikai jelentések, a korabeli fotók és az audiovizuális információhordozókon rögzített adatok felhasználásával.
Ajánljuk ezt a könyvet azoknak, akik hisznek abban, hogy a - mindenki számára alkotó módon is elérhető, a legmagasabb művészi követelményeket kielégítő, hagyományainkat megtartó - közösségi lét igénye lelkünkben élt és él ma is.
Tesszük ezt abban a reményben, hogy hitük erejét cselekvésre váltják, s ehhez mi is hozzájárulhatunk, hat évtizedes tapasztalatainkkal.
Vissza