Előszó
A "MÁGIKUS AKUPRESSZUR- PONTOK"
Minden akupunktur-pont határozott szervre Vagy test részre vonatkozik. Ha pl. a szívével van baj, megnyomja a megfelelő pontot. Lehet, hogy az a megfelelő pont egészen más testrészben található, mint ahol a fájdalmat érezzük.
Az akupunktura-pontok gyakran fájdalmasak. A fájdalmas pontos a kezelés folyamán fájdalmatlanokká válnak. Ha a szerv meggyógyult, az akupunktur-pontok érzékenysége is elmúlik. Ez a gyógyulás jele.
Ha rosszul érezzük megunkat, és meg akarjuk állapítani betegségünk pontos helyét, a "vészjel-pontokat" figyeljük meg. Ezek figyelmeztetnek a fenyegető egészség-zavarokra.
A MÓDSZER GYAKORLATI ALKALMAZÁSA
1. lépés: Deagnóziskészítés
Keressük meg a betegségi állapotnak megfelelő összes nyomáspontot az ábrákon.
Tapintsuk ki pontosan az illető testhelyeket ujjheggyel és jelöljük meg zsír ironnal /dermatográf/ vagy golyóstollal.
Most figyeljük meg, hogy étintésre melyik pont fáj erősebben és melyik gyöngébben, és hogy a fájdalmat erős, vagy gyenge nyomás váltja-e ki. Aztán figyeljük meg, hogy e nyomás egy ponton hat-e, vagy a test más helyén is fellép-e a fájdalom.
Ha a fájdalom az érintett ponttól távol lép fel, akkor ez az új pont jelentős. Ez a tulajdonképpeni kontrollpont.
2. lépés: Kezelés
Ha megtaláltuk a fájdalom helyeket, gyakoroljunk rájuk nyomást. Ez ne legyen erős, ne legyen goromba. Ne hagyjon kék foltokat. Kb. olyan erős legyen, ahogy a szemgolyót nyomhatjuk anélkül, hogy közben kellemetlen érzésünk lenne.
Végezzünk köröző nyomást a hüvelyk vagy a középső ujjal. Folytassuk ezt addig, míg a fájdalom el nem múlik. Gyakran csak két vagy három akupunktur-pontot kell kezelni.
Ha a fájdalom pl. az "A" pontnál határozott, akkor az első nap csak ezt a pontot kezeljük. A második napon a "B" pontot, a harmadik napon pedig a harmadik kiváltó pontot. Egyszerre ne kezeljünk sok pontot!
Vissza