1.066.414

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Irodalmi Ujság 1956. január 14.

A Magyar Írók Lapja - VII. évfolyam 2. szám

Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Részlet a lapból:

A tipikus kérdéséhez az irodalomban és művészetben II.

A marxista-leninista esztétika óriási jelentőséget tulajdonít a művészet céltudatosságának, irányzatosságának, a... Tovább

Előszó

Részlet a lapból:

A tipikus kérdéséhez az irodalomban és művészetben II.

A marxista-leninista esztétika óriási jelentőséget tulajdonít a művészet céltudatosságának, irányzatosságának, a művészetben az élet aktív visszatükrözésének.
A tipizálás mindig összefügg a művész világnézetével, a valóság jelenségeinek ilyen, vagy amolyan értékelésével. Jelentős mértékben ez határozza meg a tipikus alakok eszmei nevelő hatását, őbennük, az ő magatartásuk logikájában nyilvános meg a szerző életszemlélete. A művészi ábrázolás révén ítéli el, vagy propagálja a valóság egyes oldalait és jelenségeit, elmélkedik fölöttük és tesz vallomást eszményeiről.
A művekben mindig megnyilvánul a művész viszonya a valósághoz. Az igazán halandó művész sohasem közömbös szemlélő, hanem honpolgár és a nép érdekeinek harcosa.
Ebben a viszonylatban már a forradalmi-demokrata kritika meglátta a művész aktív szerepét. Dobroljubov hangsúlyozta, hogy a művész "az élő valóság különböző és ellentétes oldalait olvasztja össze és dolgozza fel világszemléletében". Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem