Előszó
Kedves Hallgató!
Ez a tankönyv a BKAE Államigazgatási Kara levelező és másoddiplomás, igazgatásszervező hallgatói számára készült komplex oktatórendszer tankönyvsorozatának negyedik tagja.
Az első könyvben Ön megismerhette az adatfeldolgozási alapfogalmakat és a számítógépnek, mint az adatfeldolgozás korszerű eszközének felépítését, benne a főbb részek szerepét, s eközben a számítógép legfontosabb teljesítményjellemzőit. Az a tankönyv, az adatfeldolgozási alapokon túl a hardverről szólt.
Megtanulhatta belőle, hogy a számítógép olyan elektronikus adatfeldolgozó berendezés, amely műveletek sorozatát képes elvégezni, emberi beavatkozás nélkül, előre megírt program alapján.
A második tankönyv a programok speciális csoportjáról, az operációs rendszerekről szólt. Ezen csoporton belül a Windows NT 4.0 tulajdonságait, főbb funkcióit és kezelésének alapjait fejtettük ki részletesen.
Számítógépek összekapcsolásáról, a hálózatok operációs rendszereiről, tanulhatott a harmadik könyvben. Itt kapott helyet egy-egy Internetes böngésző és kommunikációs, elektronikus levelező program használatának bemutatása is. Ez a tankönyv a felhasználói szoftverek népes családjának tagjai közül az irodai alkalmazások leggyakrabban használt képviselőjéről, a szövegszerkesztőről szól. Egy konkrét program, a Microsoft Word 2000 bemutatásán keresztül igyekszünk megismertetni Önt a szövegszerkesztés tipikus műveleteivel, és felvillantani a szövegszerkesztő programoktól ma elvárható szolgáltatásokat. Az irodai alkalmazások további képviselőiről, a táblázatkezelőről, adatbáziskezelőkről tankönyvsorozatunk további, ötödik és hatodik köteteiben szólunk majd.
A tárgyalásra kerülő ismeretek feldolgozásához most is a Munkafüzet lesz az Ön segítségére. Kezdje a munkát a Munkafüzet „Szövegszerkesztés" c. fejezetének olvasásával! Itt kap iránymutatást arra, mikor, melyik fejezetet kell e könyvből elolvasnia, mikor, milyen feladatokat kell megoldania, s azt is innen tudhatja meg, hogy megszerzett tudását mely feladatok megoldásával ellenőrizheti.
Most pedig megismételjük azokat a technikai megjegyzéseket, amelyek tankönyvünk olvasásához nyújtanak segítséget és kezdhetjük is a munkát.
Vissza