Előszó
A legtöbb alkotó ember szereti és kívánja, hogy művei nagyközönség elé kerüljenek. Különösen igaz ez a képzőművészekre, kiknek munkássága gyakran műhelyek mélyén szunnyad évekig. A nagy...
Tovább
Előszó
A legtöbb alkotó ember szereti és kívánja, hogy művei nagyközönség elé kerüljenek. Különösen igaz ez a képzőművészekre, kiknek munkássága gyakran műhelyek mélyén szunnyad évekig. A nagy nyilvánossághoz való hozzájutás sokszor véletlenek és egyéni kapcsolatok lehetőségén múlik. Ugyanakkor intézmények rendelkeznek terekkel, melyek funkcionális betöltése gyakorid gondot okoz. Igazi egymásra találás az, amikor az alkotó művész módot és lehetőséget kap műveinek méltó térben való elhelyezésére. Ezt a feladatot vállalta fel az Eötvös József Főiskola két évvel ezelőtt, amikor megrendezte az első Víz- és Élet kiállítást.
A tematika választása nem volt véletlen. Intézményünk egyik fő profiljának amit olyan szakemberek képzése, akik életük során folyamatosan a vízzel állnak kapcsolatban. Akár építőmérnökök, akár környezetmérnökök, szakmai működésük középpontjában a víz áll. Ugyanakkor bajai székhelyünkből eredően a pedagógusok, a felnőttekkel foglalkozó andragógusok, és az informatikus könyvtárosok is víz közelben élnek, és vizes kérdésekkel foglalkozó évfolyamtársaikkal tanulnak együtt.
A vízi témákkal is foglalkozó művészek megléte a Kárpát-medencében tény. Sokan és sokféle ábrázolási módszerrel közelítik meg a környezetet, és a kiállításszervezők felhívására szép számmal jelentkeztek. Ugyanakkor a helyszín, a bemutatási tér az első kiállítás megnyitásához képest megváltozott. Az Eötvös József Főiskola új épületegyüttesének aulája nagyszerű bemutatkozási lehetőséget ad mindenféle képzőművészeti ág különböző méretű alkotásának. Ezt a lehetőséget kínáltuk mi, melyet a nagyszámú beadott pályázat alapján (132 művész, 234 mű) a művészek elfogadtak.
Köszönjük aktivitásukat, és köszönjük a kiváló munkákat.
Egy kiállítást megszervezni, megnyitni és működtetni nagyszerű dolog. Ugyanakkor azt figyelni, hogy ebből biennále lesz, ez nagy felelősség. Ezt a felelősséget a főiskola szívesen vállalta, mivel látszott az új épület időben történő befejezése. Terveink szerint ebben az aulában kívántuk megrendezni a második kiállítást. A terv sikerült, hiszen az épületet nemcsak átadták, nemcsak birtokunkba vettük, hanem a kiállítást is meg tudtuk szervezni.
Vissza