1.062.338

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Így még könnyebb az adatmodellezés!

Feladatok, megoldások és kiegészítések az "Építsünk könnyen és lassan adatmodellt!" című könyvhöz

Szerző
Veszprém
Kiadó: Veszprémi Egyetemi Kiadó
Kiadás helye: Veszprém
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 167 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 23 cm x 17 cm
ISBN: 963-7332-63-4
Megjegyzés: Tankönyvi száma: VE 41/1997.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A feladatgyűjtemény az Építsünk könnyen és lassan adatmodellt! című könyvünk kiegészítése, hiszen annak fejezeteihez illeszkedő példákat tartalmaz. A példák az elméleti anyag gyors elsajátítását... Tovább

Előszó

A feladatgyűjtemény az Építsünk könnyen és lassan adatmodellt! című könyvünk kiegészítése, hiszen annak fejezeteihez illeszkedő példákat tartalmaz. A példák az elméleti anyag gyors elsajátítását segítik elő. Az összeállítást főleg az említett munkán alapuló, közép vagy felsőfokú végzettséget adó adatbázis-kezelési kurzusok hallgatói használhatják tudásuk ellenőrzésére és elmélyítésére. Ugyanakkor arra is törekedtünk, hogy adatmodellezéssel és adatbázis-kezeléssel foglalkozó szakoktatók ötleteket kapjanak hasonló kérdések kigondolásához.
A fejezetek követik az alapkönyv megfelelő témaköreit. A megoldások minden fejezetben a feladatok felsorolása után találhatók. A teszt jellegű feladatok megoldása nemcsak az igen és a nem vagy az igaz és a hamis szavak nyelvi tesztekben szokásos felsorolását jelenti, hanem egész mondatos válaszokkal utalunk a feltett kérdésre is. Ha szükségesnek tartjuk, akkor a válasz indoklása sem marad el. Tisztában vagyunk azzal, hogy ugyanannak a feladatnak sokszor többféle jó megoldása létezik. Arra, hogy a közölt megoldás csak egy a lehetségesek közül, általában felhívjuk a figyelmet.
Felvetődhet a kérdés: miért készült a példatár külön könyvként. Miért nem kerültek a feladatok azonnal az alapkönyvbe? Ennek az a legfőbb oka, hogy a koncepcionális adatbázis-tervezés oktatásában további tapasztalatokat szerettük volna szerezni. Elsősorban arra a kérdésre kerestük a választ, hogy a magas szintű modell felépítésének készsége hogyan alakítható ki a közoktatás különböző szintjein (középiskola, főiskola, egyetem, tanfolyam). Végzős hallgatók középiskolai tanítási gyakorlatai, az idézett könyv írásában társszerzőként közreműködő hallgatók egyetemi oktatási tapasztalatai, valamint néhány számítástechnikai érettségi, szoftver-üzemeltetői és felsőfokú programozói vizsgán látottak és hallottak meggyőztek bennünket arról, hogy ez a készség gyorsan kialakítható. Az EER-modellen alapuló koncepcionális adatbázis-tervezés különösen jó visszhangra talált olyan főiskolai végzettségű tanárok között, akik egyetemi diplomájuk megszerzésére irányuló továbbképzésük közben találkoztak ezzel a tervezési koncepcióval." Vissza

Tartalom

Előszó5
Alapfogalmak7
Az Er-modell12
A relációs adatmodell21
Er-modellből reláció modell28
A belső szint39
SQL és relációs adatbázis-kezelők42
Nagy adatbázisok néhány kérdése53
A hálós adatmodell58
A hierarchikus adatmodell62
Így is ábrázolhatjuk68
Az EER-modell71
A rendszer katalógusa93
Az objektum-orientált adatmodell96
Osztott adatbázisok99
Speciális adatbázisok102
Az adatbázis-tervezés hat fázisa104
A emgfogalmazástól az EER-modellig108
A nézettervezés és integrálás stratégiája111
"Oszd meg magadnak és uralkodj!" stratégia121
A tervezés funkcionális megközelítése152
Utószó168
Felhasznált irodalom169
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem