Előszó
Könyvünkkel egy sajátos, döntés utáni élethelyzet megoldásához kínálunk segítséget.
Vállalkozásunk rendhagyónak tűnhet, hiszen általában döntés előtt kell és szükséges új ismeretekre szert tenni,...
Tovább
Előszó
Könyvünkkel egy sajátos, döntés utáni élethelyzet megoldásához kínálunk segítséget.
Vállalkozásunk rendhagyónak tűnhet, hiszen általában döntés előtt kell és szükséges új ismeretekre szert tenni, megismerni a választás reális lehetőségeit, ezeket összevetni az elképzelésekkel, vágyakkal, s csak ezután határozni felelősséggel. De mindennapi életünk választásai többségükben nem végérvényesek, hanem módosíthatók. A jobbító szándékú változtatás, a korrekció képessége pedig soha nem a bizonytalanság jele, ellenkezőleg, érték, amit ápolni kell magunkban. Döntés utáni élethelyzetről beszélünk tehát, és okkal. Hiszen abban már megállapodtatok önmagatokkal (vagy félig megegyezésre jutottatok), hogy az iskolapadot, az iskola világát felcserélitek különböző munkahelyekkel, munkabérért végzett tevékenységgel, általános - középiskolás - főiskolás tanulói szerepeitek pedig átcsúsznak a felnőtt életet tanulva próbálgató más szerepekbe. A kérdést tehát, hogy milyen munkát, munkahelyet válasszak, felfoghatjuk egy döntésen túli, s egy újabb választáson inneni feladatnak is. Hogy ki milyen indokok alapján dönt, hogy munkába áll, az épp annyira közügy, mint amennyire személyes magánügy:
- van, aki mihamarabb önálló kereső akar lenni
- van, aki korábbi választását elhibázottnak érzi és most változtatni, korrigálni akar, „ráébred" hogy egészen máshoz van adottsága, mint amit eddig tanult, vagy csinált
- van, aki korábbi döntésének megvalósításához kíván jobb feltételeket teremteni: időhöz, tapasztalatokhoz jutni (pl. felkészülni a következő felvételi vizsgára).
- van, aki önmagát keresi, próbálgatja a különféle munkákban
- van, aki csak egyszerűen pénzt akar keresni.
Lehetne folytatni a sort végtelenségig. Minden indok jogos és tiszteletreméltó, mert munkához kapcsolódik.
Vissza