Előszó
A faanyagok szárításának és ragasztásának nagyfrekvenciájú áramok segítségével nemcsak elméleti, hanem nagy gyakorlati jelentősége is van.
A faanyagok kezelésének ez a módszere lehetővé teszi a...
Tovább
Előszó
A faanyagok szárításának és ragasztásának nagyfrekvenciájú áramok segítségével nemcsak elméleti, hanem nagy gyakorlati jelentősége is van.
A faanyagok kezelésének ez a módszere lehetővé teszi a ragasztás és a szárítás időtartamának jelentős csökkenését. A keményfák (bükk, nyír, stb.) szárítási ideje szárítókamrákban 25-30 nap, nagyfrekvenciás módszer alkalmazásával ez mindössze 4-6 órára csökken. Kiskeresztmetszetű lemezektől gerendákig és 4-6.5 méteres gömbfákig, bármilyen faanyagot lehet ilymódon szárítani.
A nagyfrekvenciájú árammal történő ragasztás sokkal tökéletesebb, mint a közönséges módszerekkel végzett művelet. A ragasztandó alkatrészek közti megkötési idő a közönséges módszerek alkalmazása esetén 4-6 óra. Ez lecsökkenthető 8-12 percre, ami lehetővé teszi a folyamatos, futószalagrendszerű gyártási mód bevezetését.
A rádiótermikus famegmunkálás alkalmazása nagymértékben csökkenti az egyes alkatrészek elkészítési idejét, ami e termelési területeken jelentősen fokozza a kész árutermelést.
A műszaki tudományok korszerű vívmányainak széleskörű alkalmazására éppen most, a német fasisztákkal vívott háborúban romba döntött népgazdaság helyreállítása idején van a legnagyobb szükség, hogy a háború utáni ötéves terv nagyszerű programját megvalósíthassuk.
Annak ellenére, hogy a nagyfrekvenciájú áramok segítségével történő faanyagszárítás és különösen a ragasztás rendkívül nagy elméleti és gyakorlati jelentőségű, alig van olyan irodalmi forrásmű, mely ezzel a kérdéssel foglalkozna.
E könyv a nagyfrekvenciájú árammal történő szárítás és ragasztás laboratóriumi és üzemi tapasztalatait, valamint a szerző idevágó kísérleteinek eredményeit foglalja össze.
Vissza