A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Hotel Sanghai

Szerző
Fordító
Budapest
Kiadó: Hungária Könyvkiadó
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Félvászon
Oldalszám: 244 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN:
Megjegyzés: Negyedik kiadás. Hungária Nyomda Rt. nyomása, Budapest.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A város, amelyről ez a regény szól, nincs többé. Arculata meg\ öltözött, mint azelőtt is gyakran. Utcáin számtalan harcot vívtak, de soha oly kegyetlenül mint 1937 nyarától az év őszéig.... Tovább

Előszó

A város, amelyről ez a regény szól, nincs többé. Arculata meg\ öltözött, mint azelőtt is gyakran. Utcáin számtalan harcot vívtak, de soha oly kegyetlenül mint 1937 nyarától az év őszéig. Nyolcvannyolc napig tartott a város ostroma, lövetése és bombázása. Százezrek hulltak el s az égett emberi hús szaga még sokáig terjengett sürü felhőkben a város felett.
A levegőből záporozó első bombák egyike a Hotel Sanghai-ba csapott, az új, nagy épületbe, amelyet négy évvel előbb, közvetlenül az ig32-e3 harcok után építettek; a szálló oszlopsoraival, tizennyolc emeletével és híres tetőkertjével a Nanking Road-on állt, félúton a szövetségi palota és az angol lóversenytér között.
A bomba tetemes kárt okozott. Az ablakok üvege ízzé-porrá zúzódott, a homlokzaton tátongó nyílás több szoba belsejébe szabad bepillantást engedett. A japánok azt állították, hogy a bombát kínai repülők dobták, a kínaiak viszont azt mondták, hogy az épületet japáni bomba találta. A külföldi laptudósítók azt a nézetet vallották, hogy a bombát a Hoang-pu folyón fölnyomuló japáni hadihajóknak szánták, de a kínai repülő rosszul célzott. Tiltakozások és bocsánatkérések hangzottak el, mert noha a kínai városrészeket időről-időre rommá lőtték, mégis mi sem volt természetesebb, minthogy a nemzetközi telep a város szívében szent és sérthetetlen maradt. Azok, akik már régebben élnek keleten és az ottani hadviselés finomságaival tisztában vannak, meggyőződéssel vallják, hogy a kínaiak a telep bombázásával értésére akarták adni a japánoknak, hogy nem nyugszanak bele az 1932-es események megismétlődésébe. Akkor ugyanis a japáni tengerészek, hivatkozva Japán részességére a nemzetközi telepben, megszállták a belső utcákat és harci támpontnak használták az engedményes nemzetközi telepet.
De akárki vetette is le a bombát, a Hotel Sanghai súlyosan megsérült, sok ember megsebesült és kilenc meghalt: kilenc a sok ezer közül, akik a harcok első napján áldozatul estek.
A következő oldalakon azokról az utakról számolunk be, amelyeken ez a kilenc ember Sanghaiba jutott, életük folyásáról és haláluk órájáról. Vissza

Fülszöveg

Hotel Sanghai süppedő szőnyeges márványpalota, melynek ragyogó tetőkertjében még akkor szól a dzsessz és szórakozik a nagyvilági közönség, amikor két világ tragikus összecsapása rezzen meg felettük a levegőben. Erről a luxus-szállodáról szól a regény, csillogó fények és hányt-vetett sorsok utolsó menedékéről, mely ragyogó kivirágzása volt a Tenger Városának, Sanghainak.
A tenger városát mocsárra építették európai kalandorok és késő utódaik, akik életüket temetni kerültek ide, szinte érezni vélik az egykori mocsár halálos, szennyes kigőzölgését. Ismeretlen repülőgépről zuhant le az a bomba a japán-kínai háború első napján a fehér ember csodapalotájára, amelynek kilenc áldozata volt - a regény kilenc főszereplője, akiket lélegzetállító utakon sodort egybe végzetük a világ minden tája felől.

Vicki Baum

Vicki Baum műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Vicki Baum könyvek, művek
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Hotel Sanghai Hotel Sanghai Hotel Sanghai Hotel Sanghai Hotel Sanghai

A könyv kötése meggyengült. Az előzéklapok foltosak.

Állapot:
940 Ft
470 ,-Ft 50
2 pont kapható
Kosárba