1.067.081

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A magyar munkásmozgalom története

Vezérfonal a Magyar Munkásmozgalmi Múzeum állandó kiállításához

Szerző
Fotózta
Budapest
Kiadó: Népművelési Propaganda Iroda
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 113 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 16 cm
ISBN: 963-562-363-1
Megjegyzés: A könyvet fekete-fehér fotók illusztrálják.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg

Magyar Munkásmozgalmmi Múzeum 1974-ben költözött be Budapest egyik legszebb új kulturális centrumába, az újjáépülő Budavári Palotába. A múzeum a palota központi épületének négyszintes északi szárnyát foglalja el. 2000 négyzetméter alapterületű állandó kiállítása, amelynek első része 1975-ben, második és harmadik része pedig 1977-ben nyílt meg, a magyarországi munkásmozgalom történetét mutatja be a 19. század első felétől 1975-ig. A történelmi események mellett szemlélteti a munkásság helyzetének, életkörülményeinek alakulását, életmódjának változásait, kultúrájának fejlődését is. A kiállítás a munkásmozgalom történetét a nemzeti történelem részeként ábrázolja, és érzékelteti a hazai és a nemzetközi munkásmozgalom szoros kapcsolatát. Tárlóiban és a tárlók sorát sűrűn megszakító enteriőrökben a munkásmozgalom és a hajdani munkásélet sok-sok eredeti tárgyi emlékét, érdekes dokumentumát, nagy forradalmár művészek korabeli alkotásait, a gazdag múzeumi gyűjtemény legértékesebb darabjait... Tovább

Fülszöveg

Magyar Munkásmozgalmmi Múzeum 1974-ben költözött be Budapest egyik legszebb új kulturális centrumába, az újjáépülő Budavári Palotába. A múzeum a palota központi épületének négyszintes északi szárnyát foglalja el. 2000 négyzetméter alapterületű állandó kiállítása, amelynek első része 1975-ben, második és harmadik része pedig 1977-ben nyílt meg, a magyarországi munkásmozgalom történetét mutatja be a 19. század első felétől 1975-ig. A történelmi események mellett szemlélteti a munkásság helyzetének, életkörülményeinek alakulását, életmódjának változásait, kultúrájának fejlődését is. A kiállítás a munkásmozgalom történetét a nemzeti történelem részeként ábrázolja, és érzékelteti a hazai és a nemzetközi munkásmozgalom szoros kapcsolatát. Tárlóiban és a tárlók sorát sűrűn megszakító enteriőrökben a munkásmozgalom és a hajdani munkásélet sok-sok eredeti tárgyi emlékét, érdekes dokumentumát, nagy forradalmár művészek korabeli alkotásait, a gazdag múzeumi gyűjtemény legértékesebb darabjait ismerheti meg a látogató.
A kiállítás első részét, amely a múzeum épületének első emeletén található dr. Kubinszky Judit (a kezdetektől 1890-ig), Horn Emil (1890-től 1918 novemberéig), Györffy Sándor és dr. Szikossy Ferenc (1918. novembertől 1919. augusztus 1-ig) rendezte Esti Béla és Hetés Tibor vezetésével. A kivitelezést a Központi Múzeumi Igazgatóság kiállításrendező osztálya végezte Hámory László irányításával. A művészeti vezető dr. Boreczky László volt.
A kiállítás második és harmadik része az épület második emeletén tekinthető meg. A második részt Tarjányi Sándor (1919. augusztus-1929) és Horn Emil (1929-1945), a harmadikat dr. Szabó Béla (1945-1948) és dr. Szikossy Ferenc (1948-1975) rendezte Esti Béla vezetésével. A kivitelezési munkálatokat itt is a Központi Múzeumi Igazgatóság kiállításrendező osztálya végezte dr. Boreczky László belsőépítészeti, valamint Sós László és Kemény Éva grafikai tervei alapján, Hámory László irányításával. Vissza

Horn Emil

Horn Emil műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Horn Emil könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem