Előszó
Tisztelt Horgásztársaink!
A Velencei-tó egy varázslat! Ezt a hangulatot csak az érzi át, aki járta már a nádország útjait. Jártuk mi is, csodáltuk, nem tudtunk betelni vele. Nagyokat horgásztunk,...
Tovább
Előszó
Tisztelt Horgásztársaink!
A Velencei-tó egy varázslat! Ezt a hangulatot csak az érzi át, aki járta már a nádország útjait. Jártuk mi is, csodáltuk, nem tudtunk betelni vele. Nagyokat horgásztunk, fogtuk is a halat, közben fél szemmel a madarakat lestük. Elhatároztuk, megpróbáljuk leírni ezt a csodálatos világot, de rádöbbentünk, hogy a Velencei-tavat látni és érezni kell, mert a szó oly kevés e vízivilág lefestéséhez.
A Velencei-tóval való ismerkedésünk egyre inkább a múltba vezetett, s megismerve a tómelléken élt emberek kötődését a vízhez, a nádhoz, a vadhoz, a halhoz, az amúgy már ismert kép átalakult, teljesebbé vált. A Velencei-tó partján élő nagy öregek Müller István, Sarvaicz Lajos, Szőke Gábor olyan világot bontott ki előttünk, amibe ha csak villanásszerűen is, de olvasóinkat is be kell avatnunk. A tavat szerető, a tóért tenni akarókkal is összehozott jósorsunk. Falusy Ferenc és Fekete Tamás személyében olyan emberekkel találkoztunk, akik tovább viszik az öregek szellemiségét, de már a jövőbe tekintenek. A jelen és a jövő képe nem oly vigasztalan, mint azt sokan láttatni akarják - szerencsére egyre többen vannak, akik a tó jövőjét a horgász- és ökoturizmus kiszélesítésében látják.
A horgászatról sem feledkeztünk meg, a halak bemutatása mellett 1999-ben készült nádtérképekkel és egy eddig még sehol meg nem jelentetett, a nádasokat és a mederviszonyokat tükröző Velencei-tó térképpel próbáljuk segíteni a tájékozódást és az eredményes halfogást.
Vissza