1.067.686

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Hogyan törjünk fel webhelyeket

Webalkalmazások és webes szolgáltatások biztonsági vizsgálata

Szerző
Fordító
Budapest
Kiadó: Kiskapu Kft.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 227 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 23 cm x 18 cm
ISBN: 978-963-9637-24-5
Megjegyzés: Fekete-fehér illusztrációkkal, ábrákkal. CD-melléklet nélkül.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Tovább

Előszó


Vissza

Fülszöveg


Hogyan ttirjiink fel webhelyeket
Webalkalmazások és webes szolgáltatások biztonsági vizsgálaté
Szigorúan ellenőrizzük minden webes programunk biztonságát, és javítsunk rajta!
Az, hogy a hackerek könyörtelenül megtámadják majd webhelyeinket, webalkalmazásainkat és webszolgáltatásainkat, olyan elkerülhetetlen, mint a halál vagy az adók - ha pedig ilyen támadásoknak vagyunk kitéve, jobb ha még az előtt felderítjük a sebezhető pontokat, mielőtt a támadók rájuk lelnének. Ebben segít a webes alapú programok biztonsági tesztelésének alapkönyve: a Hogyan törjünk fel webhelyeket. A kötetben két elismert szakértő mutatja be a webes támadások valamennyi fajtáját, beleértve az ügyfelek és a kiszolgálók elleni, valamint az állapot és felhasználói bevitel alapú támadásokat, és így tovább. Ahogy tucatszámra ismerjük meg a webes architektúrák és kódolási megoldások széles körben ismert és kiaknázott súlyos hibáit, megtanuljuk a támadási módszereket, de azt is, hogy hol kell keresnünk a... Tovább

Fülszöveg


Hogyan ttirjiink fel webhelyeket
Webalkalmazások és webes szolgáltatások biztonsági vizsgálaté
Szigorúan ellenőrizzük minden webes programunk biztonságát, és javítsunk rajta!
Az, hogy a hackerek könyörtelenül megtámadják majd webhelyeinket, webalkalmazásainkat és webszolgáltatásainkat, olyan elkerülhetetlen, mint a halál vagy az adók - ha pedig ilyen támadásoknak vagyunk kitéve, jobb ha még az előtt felderítjük a sebezhető pontokat, mielőtt a támadók rájuk lelnének. Ebben segít a webes alapú programok biztonsági tesztelésének alapkönyve: a Hogyan törjünk fel webhelyeket. A kötetben két elismert szakértő mutatja be a webes támadások valamennyi fajtáját, beleértve az ügyfelek és a kiszolgálók elleni, valamint az állapot és felhasználói bevitel alapú támadásokat, és így tovább. Ahogy tucatszámra ismerjük meg a webes architektúrák és kódolási megoldások széles körben ismert és kiaknázott súlyos hibáit, megtanuljuk a támadási módszereket, de azt is, hogy hol kell keresnünk a fenyegetést, miként állapíthatjuk meg szigorú teszteléssel, hogy milyen veszélyek állnak fenn, és hogy miként háríthatjuk el azokat.
A kötet tartalmából:
• Az ügyfelek sebezhető pontjai, különös tekintettel az ügyféloldali hitelesítésre
• Állapot alapú támadások: rejtett mezők, CGI-paraméterek, sütimérgezés, URL-átirányítás és munkamenet-eltérítés
• Felhasználói bevitel alapú támadások: idegen kódok, SQL-befecskendezés és könyvtárbejárás
• Nyelv és technológia alapú támadások: tártúlcsordulás előidézése, kanonizáció és NULL karakterláncok
A kiszolgálók sebezhető pontjai: SQL-befecskendezés tárolt eljárásokkal, parancs-befecskendezés és ujjlenyomatvétel a kiszolgálótól
• Titkosítás, adatvédelem és a webszolgáltatások elleni támadások
Webes programjaink működése létfontosságú: nem tehetjük kockára a biztonságukat. Legyünk fejlesztők, tesztelők, QA-sza-kértők vagy IT-menedzserek, ez a kötet segít, hogy megvédjük őket - méghozzá tervszerűen.
Mike Andrews főtanácsadó a szoftverbiztonság szakértője, a Foundstone webalkalmazás-biztonsági felméréseinek vezetője és a webes betörésekkel foglalkozó Ultimate Web Hacking oktatóprogramok előadója. Széles körben tart előadásokat és jelennek meg cikkei a témakörben, emellett a Fortune 500-as listáján szereplő vállallatok közül többnél is végzett független biztonsági elemzést.
Dr. James A. Whittaker a Floridai Technológiai Intézet (Florida Institute of Technology) számítógéptudományi professzora, a Security Innovation alapítója. Az általa kidolgozott tesztelési és biztonsági eljárásokat világszerte szervezetek százai alkalmazzák. Kereskedelmi folyóiratokban számos cikke jelent meg a témában, az Addison-Wesley-nél pedig két könyve, a How to Break Software (2002) és társszerzőként a How to Break Software Security (2003).
jiiigfflmk___
A mellékelt CD-n egy módosítható és bővíthető tesztelőprogram teljes forráskódját találjuk, valamint szabadon felhasználható webbiztonsági tesztprogramokat, illetve egy biztonsági lyukakkal teli webhely teljes kódját, amelyen gyakorolhatjuk a sebezhető pontok felderítését. Vissza
Fülszöveg Kép
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem