Előszó
Köszöntjük az Olvasót abból az alkalomból, hogy szakmaszeretete, tapasztalatátadási szándéka a Műszaki Könyvkiadóba vezette. Kérjük, vegye a fáradtságot, olvassa el ezt a kis könyvet, mielőtt...
Tovább
Előszó
Köszöntjük az Olvasót abból az alkalomból, hogy szakmaszeretete, tapasztalatátadási szándéka a Műszaki Könyvkiadóba vezette. Kérjük, vegye a fáradtságot, olvassa el ezt a kis könyvet, mielőtt munkához látna - ezáltal később sokkal több fáradtságtól kíméli meg magát.
A műszaki könyv készítésének - mint minden más termék előállításának - sajátos technológiája van. A kézirat megmunkálásában, nyomdai előkészítésben, kinyomtatásban részt vevő szellemi és fizikai dolgozók egységes jelölések, közös megállapodások, szabványok alapján működnek együtt. Az együttműködés feltétele, hogy a kézirat megfeleljen az MSZ 9651-es "Nyomdai kézirat" c. szabványnak, tovább a Műszaki Könyvkiadó és a nyomda egyéb előírásainak.
A műszaki könyv szerzőjét rendszerint egy-egy szűk szakmai terület művelése, sokéves tapasztalata teszi alkalmassá a könyv megírására. Termelőüzemi vagy kutatóintézeti munkája során azonban nem sajátíthatja el maradéktalanul azt a stílust és azokat a formai követelményeket, amelyeket a kézirat elkészítéséhez szükségesek.
A szakirodalmi mű megírásához, fordításához, lektorálásához, szerkesztéséhez nyújt segítséget ez a kis könyv, összefoglalva azokat a legfontosabb tartalmai és formai elemeket, amelyeket a Műszaki Könyvkiadó megkövetel a kézirattól. A szerző, a fordító, a lektor, a szerkesztő munkája során számos olyan kérdéssel is találkozik majd, amelyre ez a kis könyv nem adhat választ. Ilyen esetben mindig forduljon a felelős szerkesztőhöz, aki a téma felvetésétől a könyv megjelenéséig gondozza a kéziratot.
Vissza