Előszó
Hogyan, milyen módon közelítünk az ezredfordulóhoz? Ez a kérdés egyre gyakrabban foglalkoztat bennünket. Sikeresek szeretnénk lenni, változtatni, javítani szeretnénk jelenlegi helyzetünkön, fel szeretnénk zárkózni a gazdagabb nemzetekhez, meg szeretnénk felelni az újabb kihívásoknak.
A már közhelyként ható ezen vágyainkat legtöbbünk szerint akkor vagyunk képesek teljesíteni, ha képesek leszünk korszerűsíteni és új alapokra helyezni az elavult állami intézményrendszereket, képesek leszünk soha nem látott gyorsasággal pótolni az infrastrukturális hiányosságainkat és elfogadjuk, illetve befogadjuk az információtechnológiai robbanás által gerjesztett új élet-, munka-, és kapcsolatteremtő feltételeket.
Nem ringathatjuk magunkat abban a tudatban, hogy az egyre gyorsuló információtechnológia fejlődése csökkenti a deviáns magatartások számát, sőt szembesülnünk kell azzal, hogy új alapokra is helyeződnek a jogsértések, új és komplex bűnözési formák jelennek meg. A kommunikáció révén kitáruló világ pedig egyértelművé teszi, hogy a bűnüldözés nem szűkíthető le nemzeti problémára, nem szűkíthető államhatárok közé. A közigazgatásban, az igazságszolgáltatásban, az informatikában és a távközlésben, valamint a gazdaságban dolgozó szakemberek egyaránt fontosnak érzik a problémák globális megközelítését.
Emiatt került megrendezésre már ötödik alkalommal a HISEC konferencia és negyedszer a KRIMINALEXPO keretében.
Az idei konferencia kiemelt témái között az alábbiak szerepeltek:
- az elektronikus irat hitelessége, jogi szabályozási kérdései, az elektronikus okirat bevezethetősége,
- kommunikációvédelem, rendszerbiztonság,
- új számítógéprendszer biztonságminősítési, auditálási folyamat és szabályozás, valamint ennek hazai adoptálási lehetősége,
- rejtjeles titokvédelem,
- számítógépes bűnesetek hazánkban.
Vissza