Előszó
A biztonság iránti igény nagy erővel jelenik meg napjainkban mind hazai, mind nemzetközi szinten. Az emberek biztonságos életre vágynak, amelyben szeretnék látni, hogy az emberiség jobb korszakba...
Tovább
Előszó
A biztonság iránti igény nagy erővel jelenik meg napjainkban mind hazai, mind nemzetközi szinten. Az emberek biztonságos életre vágynak, amelyben szeretnék látni, hogy az emberiség jobb korszakba kerülhet, nem pusztítva el sem önmagát sem környezetét. Az eltérő nagyságrenddel és hangsúllyal megfogalmazódó problémák globálisan jelennek meg a tekintetben, hogy egymás nélkül és egymás ellenében nem oldhatók meg. A problémák kezeléséhez, megoldásához nemcsak nemzeti, hanem nemzetközi összefogásra is szükség van. A nemzeti és nemzetközi együttműködés sikerének minimális követelménye a kommunikáció, a párbeszéd, amelynek segítségével jobban megérthetők az egyedi gondok, jobban felismerhetők az összefüggések.
Magyarországon eddig egymástól elszigetelve, külön rendezvények foglalkoztak biztonság kérdéseivel. Az egyedi célkitűzések egymást erősítő folyamatának érdekében, idén kerül először közös megrendezésre az élet különböző területein jelentkező biztonsági témák megvitatása, keresve az összefüggéseket, a közösen kezelhető megoldások lehetőségeit. A nagyszabású rendezvény felöleli az adatvédelem és adatbiztonság (HISEC) témakörön túl többek között a környezetvédelem, a közlekedésbiztonság, a bűnüldözés, a személyvédelem és a vagyonvédelem kérdésköröket is.
Az adatvédelem és adatbiztonság témakörrel, mint ahogy arra a múlt évi HISEC konferencia is rámutatott, össztársadalmi szinten is foglalkozni kell. Demokratrikus átalakulási folyamatunk különösen fontossá teszi a problémák megértését és kezelhetőségét Közigazgatásunk reform folyamaton megy át. Az egyéni, a csoport és a társadalmi érdekek nem találkoznak mindig. Ezek, az együttélési normák legfontosabb pilléreinek, a személyiségi jogok védelmének és az információ szabadságnak összeegyeztetésével érvényesíthetők. Társadalmunkban végbemenő változások, európai integrációs törekvésünk ezekből táplálkozhat, függetlenül a kapcsolatrendszertől, legyen az információs rendszer, számítógépes feldolgozórendszer vagy informatikai hálózat.
A második HISEC konferencia szeretne képet adni adatvédelmi hangsúllyal a közigazgatási informatikai átalakulás már megtett és előttünk álló lépéseiről. Ebben a folyamatban különös aktualitása van a képviselői választás adatvédelmi és adatbiztonsági kérdéseinek. Szeretné bemutatni a személyiségi jogok védelme érdekében hozott adatvédelmi jogszabályok (személyi adatok, és annak részterületén az egészségügyi adatok, stb.) terén elért eddigi eredményeinket és rámutatni a még előttünk álló tennivalókra.
A konferencia a jogi ismeret bővítés és probléma felvázoláson túl ismételten teret ad a korszerű számítástechnikai adatbiztonsági megoldások egyedi, valamint rendszerszintű bemutatásának.
Vissza