Előszó
Tisztelettel ajánlom a kedves olvasó figyelmébe a Műhely 6. könyvét. 2005-ben jelent meg először e könyv első kötete Arcképcsarnok címmel. Azóta is a lelkes szerkesztőbizottság kifogyhatatlan témával, ötlettel, energiával lát hozzá minden egyes kötet szerkesztéséhez. Nap mint nap látom, hallom, hogyan formálódik a gondolat, hogyan halad a munka, hogyan lesz riportokból, jegyzetekből könyv.
Hevesi alkotók tárlata
A jelen kötet különösen kedves nekem, hiszen az intézményünk segíti az egyéni és közösségi művelődési, alkotási célok megvalósulását, teret adva az alkotók bemutatásának-bemutatkozásának.
Különösen kedves, mert olyan nagyszerű művészeket, kiváló alkotó csoportokat, ragyogó amatőr tehetségeket sorjáztat, akik városunk polgárai.
Különösen kedves, mert a Mester mellett ott áll a barát, a kolléga, a tanítvány, az ismerős.
Tiszteletet parancsoló ez a kötet, hiszen úgy mutatja be elődeinket s kortársainkat, miszerint a művész megismételhetetlen csoda, akit megismerni szükséges, bemutatni fontos. Ám a művész a művei által mutatkozik be, tárja fel előttünk önmagát. A kiadvány nagyszerűsége, hogy mindez - a technika segítségével - valóra vált a kötetben, hiszen ha a CD-mellékletet nézegetjük, szemünk elé tárulkozik az a csoda, amire valóban csak a művész/művészet képes. Hevesen ennyi alkotó ember? A városunkban ennyi szellemi-művészi érték?
És csak olvassuk-olvassuk a szobrászat, a festészet, a grafika, a fotó, a tárgyalkotó, a költészet, a kézművesség, a gobelin, a hímző/szövő, a zene, s az egyéb művészeti ágakban alkotó emberekkel készített riportokat, akik megnyílnak az olvasó előtt, vállalva múltjukat, örömeiket, vívódásaikat. (Hadd szabadkozzam a szerkesztőség nevében, hogy az alapos gyűjtő és kutató munka ellenére sem teljes a sor!)
E kötet is bizonyítja, hogy mennyi érték, mennyi magas színvonalú munka, és persze mennyi derék ismert és elismert ember táplálja városunk kultúráját, tartja életben művészetét!
Meggyőződésem, hogy a Műhely jelen kötete jól szolgálja célját: hirdeti a magyar kultúra elsődlegességét, mely szerint a kultúra alapján tudunk eligazodni abban, hogy mik a fontos értékek és normák az életben; bizonyítja művészetünk éltető fontosságát; ugyanakkor hozzájárul alkotóművészeink önbecsülésének emeléséhez.
Köszönöm az alkotóknak, és köszönöm a szerkesztőknek, hogy a kiadói cél is megvalósult, hisz ilyen egybefogó munka hevesi művészekről/ művészetről még nem látott napvilágot.
Vissza