Előszó
Előszó A család a társadalom legkisebb gazdálkodó egysége. Működését a társadalomban végbemenő változások határozzák meg. A háztartásvezetés „hagyományosan" a nők feladata volt mindig. Az utóbbi évtizedekben viszont ugrásszerűen megnőtt a nők foglalkoztatottsága, így egyre nehezebben tudják összeegyeztetni munkahelyi és otthoni feladataikat. A mai édesanyák már nem tudják gyermekeiket megtanítani a háztartásgazdálkodásra. Ezért is fontos feladat, hogy a háztartástan-életvitel szákterülettel minél többen és minél előbb, már iskoláskorban megismerkedjenek.
Ez a könyv könnyen társasjátékká alakítható! A társasjáték moduljai: 1.Ruházkodás („piros" modul)
(a ruházkodás jelentősége, textíliák nyers- és alapanyagai, textíliák csoportosítása, kikészítés, varrás, fonás, szövés, kézimunkázás, textíliák tisztítása)
2. Élelmiszerek („kék" modul)
(a tápanyagok jelentősége és csoportosítása, fehérjék, szénhidrátok, zsírok, vitaminok, ásványi anyagok, gabonafélék, sütőipari termékek, édesítőszerek, zöldségek, gyümölcsök, tartósítás, húsok, zsiradékok, tej, tojás, élvezeti szerek)
3. Ételek („sárga" modul) (levesek, főzelékek, köretek, saláták, mártások, halételek, marhahúsételek, borjúhúsételek, sertéshúsételek, szárnyas ételek, tészták, krémek, pudingok, előételek)
4. Egészség („zöld" modul)
(egészséges életmód, helyes táplálkozás, testápolás, drogok, AIDS, testedzés, hulladék-problémák, elsősegélynyújtás, betegápolás, a WHO világnapjai)
5. Háztartási készülékek („szürke" modul)
(hűtőszekrények, főző- és sütőkészülékek, konyhatechnikai kisgépek, ruhakarbantartó készülékek, lakáskarbantartó készülékek, kozmetikai és testápoló készülékek, fűtőkészülékek, melegvízszolgáltató készülékek)
Vissza