Előszó
A pazarlóan, beosztás nélkül élőnek - mint mondják - a mesés Dáriuskincsek sem lennének elegendőek: azt is elherdálná.
A beosztó, a szerény jövedelemből gazdálkodó, aki előre felméri várható...
Tovább
Előszó
A pazarlóan, beosztás nélkül élőnek - mint mondják - a mesés Dáriuskincsek sem lennének elegendőek: azt is elherdálná.
A beosztó, a szerény jövedelemből gazdálkodó, aki előre felméri várható bevételeit és kiadásait, aki megtervezi a családi költségvetést, az ritkán kerül szorult helyzetbe, sőt jó esetben még szerény tartalékot is képes képezni. A herdáló, a pazarló magas jövedelmének is egykettőre a „fenekére ver"! Már csak azért is, mert a családi kiadások - a tervezetlenség miatt - messze meghaladják a bevételeket. Ilyen esetben hangzik el: „borzasztó, semmire nincs pénzem": Ez az állapot, amely gyakran krónikussá válik, idegesség, családi perpatvar forrása.
Mi a teendő? - teszik fel a kérdést a bajbajutottak. A megoldás felettébb egyszerű. Akár egy jól szervezett társadalomnak, a családnak is tervszerűen, takarékosan kell gazdálkodnia. Számba kell vennie várható bevételeit és kiadásait, valamint az előre nem látható költségekre tartalékot kell képeznie.
A kétségtelenül nehezedő gazdasági körülményeink közepette a saját, a családunk kibontakozása érdekében is meg kell fogadnunk néhány jó tanácsot. Ezek közül az első a háztartási napló rendszeres vezetése. E munkához kiválóan alkalmas a „Takarékosság a háztartásban 1988" című Népszava-kiadvány.
Tisztelt háziasszony! Az Ön kezében van letéve a család anyagi biztonsága, a mértéktartó, takarékos gazdálkodás lehetősége. Gondos beosztásán, tervezésén és következetes gazdálkodásán múlik a siker. Mindennapi szívós munkájához erőt, egészséget kíván a Népszava Lap- és Könyvkiadó.
Vissza