Előszó
Sorozatunk eddigi könyvecskéivel keresztül-kasul bejártuk az országot és a világot, a tengerfenéktől a hegyvidékekig, a legkülönbözőbb élőhelyeket látogattuk végig. Befejezésül néhány olyan...
Tovább
Előszó
Sorozatunk eddigi könyvecskéivel keresztül-kasul bejártuk az országot és a világot, a tengerfenéktől a hegyvidékekig, a legkülönbözőbb élőhelyeket látogattuk végig. Befejezésül néhány olyan állatfajt ismertünk meg, amely az ember közvetlen közelében lakik. Vannak közöttük olyanok, amelyek még ma is vadállatok, de megszokták az ember közelségét, a többségük azonban olyan állat, amelyet az ember sok száz vagy éppen sok ezer év munkájával háziasított. Az első valószínűleg a ma élő kutyáink őse volt. Az biztosnak tűnik, hogy a hasonló vadászati módzser (a kiszemelt állat csoportos becserkészése és elrejtése) hozta közel egymáshoz a két csoportot, de hogy ki csatlakozott kihez, azt már ugyancsak nehéz lenne eldöntetni.
A könyvben a legtöbb ehlyet az úgynevezett haszonállatoknak szenteltük, amelyket az ember valamilyen gykorlati célból tart, de bemutatunk néhány különleges célt szolgáló fajt is, az egyik fejezetben megismerhetzs olyan állatokat, amelyek a közvetlen közelünkben élő vadállatok, végül pedig szobakedvencekből és hobbiállítokból találhtsz egy kis válogatást.
Felnőtt korodban se felejtsd el, hogy az állatokat tisztelni kell. Mindegyikük tartása hozzáértést, gondosságot, felelősséget igényel. Ha nem tudod a megfelelő körülményeket biztosítani, inkább ne tarts állatot. Ha azonban megtalálod az utat, amely az állat számára is elfogadható, biztos lehetsz abban, hogy semmi máshoz sem hasonlítható élményekben lesz részed.
Az állatainkkal kapcsolatos szavak, kifejezések néhány évtizede még mindneki számára közérthetőek voltak, ma már azonban nagoyn sok furcsának, ismeretlennek tűnik. A következő leírásokban egyet-egyet említünk ezekből, jó lenne, ha utána járnál, melyiknek mi a pontos jelentése.
Vissza