1.067.053

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Harvard business manager 2/2000

Korszerű Menedzsment - Elmélet és Megvalósítás/2. évfolyam, 2. szám

Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A vállalkozásokkal kapcsolatos kockázatok a piac, a termékek, valamint a technológia sajátosságai következtében sokfélék lehetnek, ráadásul a vállalatok életgörbéjének különböző szakaszaiban eltérő... Tovább

Előszó

A vállalkozásokkal kapcsolatos kockázatok a piac, a termékek, valamint a technológia sajátosságai következtében sokfélék lehetnek, ráadásul a vállalatok életgörbéjének különböző szakaszaiban eltérő mértékben jelentkeznek.
A vállalkozás korai szakaszában jelentkező nagyobb kockázat rendszerint kizárja annak lehetőségét, hogy a vállalkozás a hagyományos banki forrásokból finanszírozási lehetőséghez jusson. A nagyobb kockázat ugyanis a hagyományos banki struktúrában kiróható kamatnál magasabb értéket indokolna. Bob Zider cikke azt mutatja be, hogyan alakult ki a tőkepiacon egy sajátos terület a nagyobb kockázatú, de ugyanakkor nagy haszonnal kecsegtető befektetési lehetőségek kihasználására.
Az amerikai kockázati tőkebefektetési ipart egy sajátos mítosz övezi, amely a múltból ered. A számítógépipar születésénél bábáskodó kockázati tőkebefektetők legendásak voltak kockázatvállalásukról és közvetlen működtetési tapasztalataikról. A legenda szerint a kockázati tőkebefektetők úgy érnek el kiemelkedően magas hasznot, hogy jó ötleteket és terveket finanszíroznak, de valójában jó - a verseny szempontjából a piac egészénél kialakulatlanabb - iparágakba fektetik a pénzüket. Üzletkötéseiket úgy strukturálják, hogy minimalizálják a kockázatot és maximalizálják a hasznot. A cikk eloszlat több a kockázati tőkével kapcsolatos tévhitet, továbbá gyakorlati tanácsokat ad a kockázati tőke bevonását tervező vállalkozóknak.
Egy vállalkozás azonban nemcsak a korai szakaszban kockázatos. A stabil működés időszakában is jelentkezhetnek olyan veszélyek (például a tőzsdei árfolyamok ingadozása, a banki kamatlábak változása, a valutaárfolyamok kedvezőtlen alakulása) amelyek következtében veszélybe kerülhet egy fejlesztési projekt, egy korábban eltervezett beruházás, vagy akár a folyó tevékenység finanszírozása. Kenneth Froot, Dávid Scharfstei és Jeremy Stein cikkükben azt mutatják be, hogyan csökkenthető e kockázatok kedvezőtlen hatása a kockázatfedezeti ügyletek segítségével. Cikkük középpontjában az a gondolat áll, hogy a felső szintű menedzsereknek következetes kockázat-menedzselési stratégiát kell kidolgozniuk, amelyet a vállalati stratégiával összhangban kell kialakítani és megvalósítani. Vissza

Tartalom

Peter F. Drucker
Önmagunk menedzselése
David B. Yoffie, Michael A. Cusumano
Dzsúdó-stratégia - a verseny dinamikája az internet-korszakban
David Dunne, Chakravarthi Narasimhan
A kereskedelmi márkák új keletű vonzereje
Bob Zíder
Hogyan működik a kockázati tőke
Kenneth A. Froot, David S. Scharfstein, Jeremy C. Stein
Vállalati kockázatmenedzsment
Tarafás Imre
A magyar bankrendszer: múlt és jövő
Morten T. Hansen, Nitin Nohria, Thomas Torney
Milyen az ön tudásmenedzselési stratégiája?
Donald F. Hastings
A Lincoln Electric nemzetközi terjeszkedésének keserű tanulságai
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem