Előszó
A szerző szándéka szerint talán sorozattá rendeződnek ezek a kis könyvecskék, amelyekből a másodikat tartja kezében az olvasó.
Bokor Katalin - mint mondja magáról - "természetgyógyászati...
Tovább
Előszó
A szerző szándéka szerint talán sorozattá rendeződnek ezek a kis könyvecskék, amelyekből a másodikat tartja kezében az olvasó.
Bokor Katalin - mint mondja magáról - "természetgyógyászati tanácsadó". Nem akar gyógyítani, "csak" tanácsot ad, mert hite szerint eszköz ő, aki helyett a gyógyítást más végzi.
E könyvecskében néhány esetet ismertet. Van köztük kudarc, ami letör, s van siker, ami tovább hajt. Esetek, akiknek egy része meggyógyul, más részük nem, vagy éppen meghal. Lehet belőlük százalékokat számolni, statisztikát csinálni, lehet a számokat elemezni. Azonban bokor Katalinnak nem "esetei" vannak, mert a beteg soha nem "eset", soha nem lehet egy a sok közül. A beteg - ember -, akinek saját élete száz százalék, egy és egyetlen.
A beteg segítséget kér, ezért segíteni kell rajta. Ezért is figyelemre méltó, ahogy Bokor Katalin a "gyógyíthatatlan" kifejezést elemzi. Ami soha nem jelentheti a lemondást, a feladást. Inkább jelentse a küzdelmet, és ha így van, úgy a betegség győzelme sem kudarc többé. Mert van, hogy a betegség győz, s olyan is, hogy a küzdő.
A gyógyulás - a gyógyítás mindig összefogást és bizalmat követel az abban közreműködőktől. Anélkül nem működhet.
Olvassák és gondolják át a könyvet, bepillantást nyerve Bokor Katalin tanácsadásának nem könnyű "művészetébe".
E gondolatokkal ajánlom figyelmükbe eme rövid könyvecskét.
Vissza