1.062.389

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Gyermekgyógyászat 1989. május

A Magyar Gyermekorvosok Társaságának Országos Folyóirata - XL. évfolyam 2. szám

Szerkesztő
Budapest
Kiadó: Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó Vállalat
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 139 oldal
Sorozatcím: Gyermekgyógyászat
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN:
Megjegyzés: Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Angol nyelvű összefoglalókkal.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

1839. augusztus 15-én kezdte meg működését a Szegény Kisdedek Kórháza Pesten, így idén ünnepeljük Klinikánk fennállásának 150. évfordulóját. A jubileum alkalmat ad, egyben ösztönzést nyújt, hogy... Tovább

Előszó

1839. augusztus 15-én kezdte meg működését a Szegény Kisdedek Kórháza Pesten, így idén ünnepeljük Klinikánk fennállásának 150. évfordulóját. A jubileum alkalmat ad, egyben ösztönzést nyújt, hogy történelmi adatokra támaszkodva közreadjuk Klinikánk alapításának és fejlődésének rövid történetét. Azzal az óhajjal bocsátjuk közre ezt a megemlékezést, hogy a fiatal generáció ismerje meg, hogyan fejlődött egy szerény bérházból elinduló Kórház nehéz körülmények között olyan modern színvonalú intézménnyé, mely 150 éven át módot és keretet nyújtott lelkes, önzetlen és küzdelemben el nem csüggedő embereknek ahhoz, hogy munkájukat kifejthessék, ezzel céljukat - a magyar gyermekegészségügy szolgálatát - elérhessék. Klinikánk működésének alakulása természetesen tükrözi a gyermekgyógyászat fejlődését 1839-től napjainkig.
Kórházunk története ugyanakkor Magyarország történelmének is egy szerves kis része:
- Az 1830-as, 40-es reformkor alapító törekvései hozzák létre a Szegény Kisdedek Kórházát
- Az 1883-ban elkészült Stefánia Kórház kora Európájának egyik legnagyobb és legismertebb gyermekkórháza volt a Magyar Millennium (1896) idejében
- Az első világháború utáni szegénység, a két magyar egyetemi gyermekklinika áttelepítéséből adódó nehézségek ellenére a Budapesti Gyermekklinika nemzetközileg elismert munkát végez a két világháború között.
- A második világháború utáni időszak fényei és árnyékai vetülnek Egyetemünk és az I. sz. Gyermekklinika fejlődésének jelen szakaszára. Rendkívüli erőfeszítéseket teszünk, hogy nemzetközileg elfogadható standardokon végezzük betegellátó, tudományos és oktató munkánkat. Munkánk közreadásában az a meggyőződés vezet, hogy mai eredményeinket csak akkor tudjuk érzékelni és értékelni, ha a múlt gyökereit és fejlődését ismerjük. Ez ösztönzésül szolgálhat a továbbhaladásra és további építő munkára. Jó visszanézni a múltba azért is, hogy lerójuk kegyeletünket és tiszteletünket azok iránt, akik a hazai gyermekgyógyászat úttörői, építői voltak.
1989 őszén. Dr. Miltényi Miklós egyetemi tanár,
az I. sz. Gyermekklinika igazgatója
Dr. Cserháti Endre
egyetemi docens
Dr. Székely Áron
egyetemi docens Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem