Előszó
Az elektrotechnika ma már bevonult mindennapi életünkbe. Mindíg több és újabb eszközzel könnyíti munkánkat, fokozza teljesítő képességünket; összeköt távoli barátainkkal, kényelmet, szórakozást, gyógyulást nyujt. Ezért elmélete és gyakorlata folyton fejlődik, új területeket hódít, új munkaalkalmakat teremt, de egyben folyton több és több tudást igényel. Az elektrotechnika napjainkban olyan hatalmas, szétágazó tudomány, hogy annak egyes részletkérdései is leköthetik egy egész emberélet munkáját.
Ezért, mikor a Kir. Magy. Egyetemi Nyomda elhatározta, hogy a szakmában régóta nélkülözött nagy GYAKORLATI ELEKTROTECHNIKÁT kiadja, mint megbízott szervező-szerkesztő arra törekedtem, hogy nagy általános tudású és gyakorlati érzékű szerkesztő irányításával minden kérdést arra legalkalmasabb specialista dolgozzon fel, aki a rábízott tárgykörben évek óta eredményes gyakorlati működést fejt ki.
Ugyanis a GYAKORLATI ELEKTROTECHNIKA nem kezdőknek való tankönyv, hanem a gyakorlatban működő szakemberek részére igyekszik a napi munkájukhoz szükséges adatokat és jótanácsokat szolgáltatni. Tárgyköre nem lehetett teljes; mérlegelnünk kellett, hogy mi fontos a szakma nagy többsége számára. Ezt igyekeztünk röviden, gyakorlati példákkal, táblázatokkal a könyv részére külön rajzolt ábrákkal megvilágítani.
Az elvégzett nagy munkára jóleső büszkeséggel tekinthetünk vissza. Az olvasó előtt azonban szerényen állunk, mert érezzük, hogy ez a könyv egy olyan kezdet, melyen sokat kell még javítani, bővíteni, hogy a tökéletesség útját megközelítsük. Elérni sohasem fogjuk - ez az emberi sors.
Minden igyekezetünk azon lesz, hogy a következő kiadás jobb és hasznosabb legyen, mint az első. Ezért kérjük olvasóinkat, hogy bírálattal, adatokkal, kívánságaik közlésével támogassanak bennünket. Előre is köszönetünket fejezzük ki minden hozzászólásért, mely a könyv használhatóságát előbbre viszi.
Köszönetet mondunk azoknak is, akik tanáccsal, támogatással, adatok és ábrák rendelkezésre bocsátásával és a rajzok elkészítésével könyvünk megjelenését elősegítették.
Reméljük, hogy olvasóink ezt a művet olyan szeretettel és jóindulattal fogadják, amilyennel mi igyekeztünk munkánkkal kartársainknak szolgálatot teljesíteni.
A szerkesztő, szerzők és kiadók nevében: Dr. ing. Möller Károly.
Vissza