Előszó
A Start sorozat harmadik köteteként megjelenő GRÜNES LICHT nemcsak azokhoz szól, akik már tanultak a sorozat két előző kötetéből és tudásukat tovább akarják mélyíteni - reményeim szerint mindenki, aki már eljutott a középhaladó szintre, haszonnal forgathatja.
A GRÜNES LICHT fejezetei nem épülnek egymásra, nehézségi fokuk sem tér el lényegesen, így a tanár/tanuló szabad kezet kap abban, hogy milyen sorrendben dolgozza fel azokat. A fejezeteken belül meglehetősen különböző egy-egy szöveg ill. feladat nehézségi foka, hogy a tanár a csoport érdeklődésének, tudásszintjének megfelelően válogathasson belőlük.
A szövegek kiválasztásánál arra törekedtem, hogy azok nyelvileg és műfajilag változatosak, érdekesek legyen, olyan kérdéseket, problémákat vessenek fel, amelyekről mindenki szívesen vitatkozna, olvasna az anyanyelvén is.
Az előző kötetektől eltérően a GRÜNES LICHT-ben már lemondhattam a magyar nyelvű nyelvtani magyarázatokról, mivel a sorozatot ismerő nyelvtanuló ebben a kötetben már szinte alig találkozik számára ismeretlen nyelvtani jelenséggel. Újdonságként viszont több minden is megkönnyíti a munkáját:
- A tankönyv és munkafüzet feladataihoz - az egyéni megoldást igénylő feladatok kivételével - megoldás készült.
- A "Redemittel" címszó alatt összegyűjtött kifejezések abban segítik, hogy írásban és szóban könnyebben, választékosabban fejezze ki magát.
- A "Grammatik-Index" abban nyújt segítséget, hogy egy-egy nyelvtani jelenségre vonatkozó feladatot könnyen és gyorsan megtalálhasson, s így a könyvet akár nyelvtani gyakorlókönyvként forgathassa.
A sorozat korábbi köteteihez hasonlóan, a GRÜNES LICHT végén is találhatunk szólistát, amely a tankönyv szövegeiben előforduló, ismeretlennek vélt szavak és kifejezések azon jelentéseit tartalmazza, amelyek az adott szókörnyezetben fordulnak elő.
Vissza