1.067.668

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Gombaismeret, forgalmazás, ellenőrzés 2.

A nagygombák biológiai és termőhelyismereti alapjaival

Szerző
Szerkesztő
Budapest
Kiadó: Kertészeti Egyetem
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Könyvkötői papírkötés
Oldalszám: 246 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 23 cm x 17 cm
ISBN:
Megjegyzés: Fekete-fehér ábrákkal.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó



VIII. GOMBAISMERET
Bevezető
A középfokú gombaismeroi tanfolyam fo célja az, hogy a hallgatók a "Gombaismeret" tantárgy keretében megismerjék a legfontosabb hazai ehető és mérgező gombákat,... Tovább

Előszó



VIII. GOMBAISMERET
Bevezető
A középfokú gombaismeroi tanfolyam fo célja az, hogy a hallgatók a "Gombaismeret" tantárgy keretében megismerjék a legfontosabb hazai ehető és mérgező gombákat, biztonságosan tudják megkülönböztetni az összetéveszthető fajokat.
A Magyarországon élo többezer nagygomba faj legtöbbje azonban nem tartozik az ehető vagy mérgező gombák közé, valamilyen oknál fogva nincs étkezési szempontból jelentőségük /pl. rossz iz, kellemetlen szag, taplószerü hus, nagyon apró termet, ritka előfordulás stb./. Néhány jellegzetes nemzetséget vagy fajt ezek közül is érdemes megismerni, ezért a jegyzetben röviden ilyenekre is kitérünk.
A fajleirások kiegészítésére szolgáló - erősen, de egymáshoz viszonyítva kb. arányosan kicsinyített - vázlatrajzok a tanult fajoknak csak a habitusát vagy jellegzetesebb sajátosságait mutatják. A jegyzet szükséges kiegészítője a szines képanyag. A korábbi években kiadott népszerűsítő gombakönyvek is. A fajok megismeréséhez jól hasznosíthatók a külföldi gombahatározók, nagygomba kézikönyvek és az olyan népszerűsítő gombakönyvek, a-melyek képanyaga szines. Ha az idegennyelvü szöveg nem is mindenki számára érthető, a gombák tudományos /latin/ neve lehetővé teszi azonosításukat a képekkel. A jó képanyag azonban csak segédeszköz, nem pótolja a terepen és a jó állapotban lévő termőtesteken végezhető megfigyeléseket. A képeken esetleg csak a tipikus, vagy éppen a tipikustól eltérő példány vagy példányok láthatók, gyűjtéseink során viszont törekedhetünk egy-egy faj változatosságának megismerésére is.
Gyűjtéskor lehetőleg több példányt szedjünk, vizsgáljuk meg, hiszen alakbeli, méretbeli és szineltérések lehetségesek a fejlődés során. A termőhelyi körülmények és az időjárás is befolyásolhatják a termőtestek méreteit, kedvezőtlen viszonyok között egészen kicsi, kedvező körülmények hatására pedig a szokásosnál jóval nagyobb példányok is fejlődhetnek- Ezeket a körül- Vissza

Tartalom


- 3 -
TARTALOMJEGYZÉK II. kötet
Oldali
VIII. GOMBAISMERET - Babos Lórántné 5.
IX. A NAGYGOMBÁK TERMŐHELYI ALKALMAZKODÁSA -
Babos Lórántné és dr.Bohus Gábor 151.
X. A GOMBATERMESZTÉS - Dr.Rimóczi Imre 156.
XI. A GOMBÁK TÁPLÁLKOZÁSI ÉRTÉKE -
Kuklis Kálmán 171.
XII. GOMBATARTÖSITÁS - Kuklis Kálmán 179
XIII. GOMBAGYÜJTÉS, KERESKEDELEM, ELLENŐRZÉS -
Jakab Albert 192.
XIV. GOMBAMÉRGEZÉSEK ÉS EGÉSZSÉGÜGYI ISMERETEK -
Dr.Makara György 217.
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem