Előszó
A Galvanizáló szakmai ismeretek I. c. tankönyvből megismertük a felületkikészítés célját, a szakmában használatos fémek sajátságait, a fémek tönkremenetelének folyamatait, a korrózió elleni védelem elméleti és gyakorlati tudnivalóit, a galvanizálás felületelőkészítő műveleteit.
Tanulmányaink második évfolyamában megismertük a fémleválasztás mechanizmusát, a galvanizálás alapfogalmait, a különböző fémek leválasztási módját, a műanyagok galvanizálási lehetőségeit, az áramnélküli fémleválasztást.
A harmadik évfolyamban e tankönyvünkből elsajátíthatjuk a foszfátozás, a kromátozás, a fémszínezés folyamatát, az elektrolitpótlás számításaihoz szükséges ismereteket, a korszerű adalékanyagok hatásmechanizmusát, a fémes felületek simaságának és fényességének, rétegvastagságának vizsgálati módjait, az elektrolitek alkotóinak kémiai és műszeres analitikai módszereit, a vízvizsgálatokat és az üzemgazdasági alapismereteket.
A tanulás megkönnyítésére a tankönyvben a megtanulandó lényeges részek aláhúzással ki vannak emelve. Természetesen ezek csak úgy tanulhatók meg, ha a kiemelt részek előtti, illetve az utánuk következő magyarázó részeket is többször elolvassuk, értelmezzük.
A tanulásunk hatékonyságát az egyes fejezetek után található kérdések és feladatok segítik elő. Ha a kérdésekre válaszolni tudunk és a feladatokat elvégezzük, illetve a tanultakat képesek vagyunk a gyakorlatban alkalmazni, bizakodva nézhetünk a szakmunkásvizsga, a szakmunkás tevékenységünk sikeressége elé!
A tankönyvben a kötelezően megtanulandó részeken kívül vannak olvasmányok is. Ezeket a margó szélétől öt betűvel beljebb gépelték, valamint a margón egy függőleges fekete vonallal is megjelölték. Az igényesebb, szélesebb szaktudásra törekvő tanulók ezeket a részeket is megtanulják.
Az eredményes munkátokhoz, tanulástokhoz sok sikert kíván a szerző.
Vissza