Előszó
Tekintettel arra, hogy külföldön már hatalmas irodalma van a galvanizáló és a rokon szakmába vágó iparágaknak, inditó oka volt, hogy a jelen kézikönyvemet, évtizedes tapasztalataim és külföldi szakkönyvek alapján megírjam.
E mű szerkesztésénél teljes erőmből arra törekedtem, hogy az felölelje mindazon elméleti, de főleg gyakorlati ismereteket és eljárásokat, melyeket egy galvanizálónak tudnia kell, s tekintettel arra, hogy főleg kisiparosok, vas- és fémmunkások részére készült, igyekeztem ezt minél könnyebben megérthetővé tenni azáltal, hogy mindent a legelemibb módon magyaráztam és a legegyszerűbb stílusban írtam.
Művem megírásánál tekintetbe vettem még a galvanizáláshoz tartozó rokonágakat is, nevezetesen a galvanoplastikát, fémek színezését és patinázását.
Sajnos, jelenség az, hogy az iparosok, különösen hazánkban, a még nem annyira ismert iparágaknál, mint például a galvanizálás is, magukat valósággal kínai falakkal veszik körül, úgy, hogy tőlük tanulni egyáltalában nem, vagy csak lopva lehet.
Hiszem, hogy a jelen könyvem kiadásával ezen hézagot pótolni, s ezeket a kínai falakat lerombolnom sikerülni fog, úgy, hogy ezen iparág is, mely nálunk alig ismeretes, lendületet vesz.
E könyvet, mint a magyar szakirodalom ilynemű első munkáját, ama kellemes remény kíséretében bocsájtom útnak, hogy az nagy szolgálatot fog tenni a magyar iparosoknak, s hogy abból minden különös nehézség nélkül elsajátíthatják ezen szakmát.
Hogy fáradságommal az előttem lebegő célt mennyire sikerült elérnem, azt a szakértő olvasóim elnéző bírálatára bizom.
Mivel első kiadású könyvemet még sokan keresik, elhatároztam, hogy átdolgozva és bővítve a második kiadást is útnak bocsájtom.
Újpest, 1927. május hóban. A szerző.
Vissza