Előszó
Tisztelő szeretettel és szolgáló alázattal adom át e könyvet szülőfalum minden lakójának. Tisztelettel, mert településünk szorgalmas, alkotó, többre törekvő népe megérdemli az elismerést,...
Tovább
Előszó
Tisztelő szeretettel és szolgáló alázattal adom át e könyvet szülőfalum minden lakójának. Tisztelettel, mert településünk szorgalmas, alkotó, többre törekvő népe megérdemli az elismerést, tiszteletet; szeretettel, mert hiszen Galgahévíz népe a viharos századokban, nemzedékeken keresztül, hitükben szilárdan, jóban-rosszban összetartva, együtt éltek az ősi földön, így nemcsak lakói, de szerető testvérei is vagyunk egymásnak; szolgálattal, mert választott tisztségemet szolgálatnak tekintem és az ősök, az egykori vezetők, a bírók, a papok, a tanítók, a jegyzők áldozatos, a közösséget szolgáló munkájához hasonlítva polgármesteri tisztemet, csak nagy alázattal végezhetem azt.
Amikor a Képviselőtestületünk három évvel ezelőtt megalakult, akkor azt határoztuk el, hogy tisztségünk négy éve alatt, szeretett községünk érdekében és szolgálatában minden tőlünk telhetőt megteszünk. A tervek és elképzelések sokaságában az is szerepelt, hogy feltárjuk és bemutatjuk az elmúlt évszázadok helyi történéseit, őseink életét, a gyökereket, amelyekből táplálkozunk, amelyekből a mai életünk kisarjadt. Az eredeti elképzelés az volt, hogy nemcsak a történeti eseményeket, hanem a népélet számos jellemzőit feltárjuk és egy kötetben mindenki asztalára letesszük. A kutatás-feldolgozás folyamatában azonban olyan sok adat, olyan sok esemény a felszínre került, amelyeket mind-mind célszerűnek tartottunk bemutatni, így aztán ebben a kötetben csak a történelmi múlt eseményeit tárjuk az olvasók elé. Azonban már most, e könyv ajánlásánál szeretném ismertetni azt az elképzelésünket és vágyunkat, mely szerint hamarosan megjelentetjük e könyv folytatását, amelyben a néprajzkutatók a népélet sokoldalú feltárásával teszik teljesebbé falunk múltjának bemutatását.
Amikor a Kedves Olvasó kezébe veszi ezt a könyvet és végigtekinti szülőfalunk, lakóhelyünk történetét, a távoli őskortól napjainkig, akkor arra kérem, ne azt keresse, ami kimaradt, hanem azt tanulmányozza, amit a szerzők feltártak és megírtak. Ugyanis nincsen tökéletes emberi alkotás.
Vissza