1.057.819

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Gábor Dénes-díj 2009

A műszaki-szellemi alkotásért 1989-2009

Szerkesztő

Kiadó: Novofer Alapítvány
Kiadás helye:
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 80 oldal
Sorozatcím: Gábor Dénes-díj
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 28 cm x 18 cm
ISBN:
Megjegyzés: Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Tisztelt Olvasó! Kedves Barátunk!
1989. április 17-én írtam alá azt az alapító okiratot, amellyel életre keltettük a hazai innovációt támogató intézmények egy új szereplőjét, a NOVOFER ALAPÍTVÁNY... Tovább

Előszó

Tisztelt Olvasó! Kedves Barátunk!
1989. április 17-én írtam alá azt az alapító okiratot, amellyel életre keltettük a hazai innovációt támogató intézmények egy új szereplőjét, a NOVOFER ALAPÍTVÁNY A MŰSZAKI SZELLEMI ALKOTÁSÉRT közhasznú szervezetet. Nagy reményeket fűztünk a szervezet tevékenységének jövőjéhez, azt azonban akkoriban nem gondoltam, hogy kezdeményezésem sikerekben gazdag 20 évet ér meg. A 2009. évet jubileumi évnek tekintjük, amely a 20. Gábor Dénes-díj átadó ünnepségével kezdődött és a 2009. december 17-i ünnepségünkkel zárul.
Nehéz feladat néhány mondatban összefoglalni az elmúlt húsz év történéseit. Nem is vállalkozom egy részletes leltár összeállítására. Arra kiváló források azok a kiadványok, amelyek idei példányát a kezében tartja a Tisztelt Olvasó. Engedjék meg, hogy csupán néhány hozzám közelálló emlékkel illusztráljam az elmúlt esztendők eseményeit. Az Alapítvány létrehozását követő hetekben már felmerült a tervezett díj névválasztásának kérdése. Egy esős hétvégén levettem a könyvespolcomról Simonyi Károlynak „A fizika kultúrtörténete" című kiadványát és azt lapozgatva a 403. oldalon felfedeztem Gábor Dénes fotóját, valamint rövid életrajzát.
Elmélyedve a Nobel-díjas tudós történetében egyre világosabbá vált: ha lehet, legyen Gábor Dénes a díj névadója. Rövid levélváltás az Angliában élő örökösökkel akik megható módon támogatták a kezdeményezést és megszületett a DÍJ. Az alapítás évében már szerény keretek között, de átadhattuk az első három díjat.
A 2 millió forint alaptőke hozadéka látható módon nem tette volna lehetővé a díj fenntartását, az eltervezett programok finanszírozását. Céljainkat megismerve számos szervezet és magánszemély csatlakozott az Alapítványhoz megteremtve ezzel a hosszú távú működés feltételeit.
Kiemelném az Országos Találmányi Hivatalt, annak jogutódját a Magyar Szabadalmi Hivatalt és elnökét, dr. Bendzsel Miklóst, aki a mai napig egyik legaktívabb szakmai támogatónk; az Országos Műszaki Fejlesztési Bizottságot, a Corvin Bankot, valamint a Magyar Iparjogvédelmi Egyesületet. A létrejött kuratórium rendkívül nagy munkát fektetett az Alapítvány tevékenységének kiterjesztésébe, működési feltételeinek fenntartásába.
Meg kell emlékeznem az első kuratóriumunk tagjairól: dr. Csepregi Ágnesről, aki sajnos a napokban örökre eltávozott közülünk-, dr. Fayl Ivorról, aki 1994-ig töltötte be az elnöki tisztet-, Garay Tóth Jánosról, aki 1994-től napjainkig a kuratórium elnöke Marosi Györgyről és Ruttkai Andrásról.
Az Alapítvány létrehozásában már segítségemre volt és azóta is titkára a szervezetnek: Kosztolányi Tamás, sokat köszönhetünk múlhatatlan lelkesedésének és fáradhatatlan munkájának. Vissza
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Gábor Dénes-díj 2009 Gábor Dénes-díj 2009 Gábor Dénes-díj 2009
Állapot:
1.640 Ft
820 ,-Ft 50
4 pont kapható
Kosárba