Előszó
Ünnepek
Felszabadulásunk 30. évfordulója tiszteletére az emlékeztető ünnepségek, találkozások, kiállítások egész sorát rendezték meg nemcsak a fővárosban, hanem szerte az országban. Örömmel tölt...
Tovább
Előszó
Ünnepek
Felszabadulásunk 30. évfordulója tiszteletére az emlékeztető ünnepségek, találkozások, kiállítások egész sorát rendezték meg nemcsak a fővárosban, hanem szerte az országban. Örömmel tölt el bennünket, hogy a történelmi dátum alkalmából lebonyolított programok között szép számban találhatunk fotódokumentációs és fotóművészeti kiállítást is.
E számunk is erről tanúskodik, átfogó képet adva az eddig lebonyolított rendezvényekről és a jubileum jegyében fogant fotográfiai kiadványokról. De hátra van még jó néhány jelentős pályázat, vetélkedő és képkiállítás, úgyhogy jó lélekkel elmondhatjuk: az egész jubileumi évben akad dolga a fényképező amatőr- és mestergardának, bőven nyílik alkalom és bizonyságtételre, az alkotóerő demonstrálására.
Végső soron mindez a fotó társadalmi jelentőségének, sokoldalú funkciójának elismerését jelenti szocialista rendünkben.
A fényképet hívjuk segítségül, ha az elmúlt idők eseményeit, alakjait kell hitelesen megidéznünk a jelen számára és fényképhez nyúlnunk akkor is, ha a jelent kell megmutatnunk, dokumentálnunk a jövendőnek. S minél több avatott krónikásunk van, minél több látó szem fürkészi-vizsgálja életünk jelenségeit, annál árnyaltabb, színesebb, elevenebb lesz a képi tudósítás korunkról, napjainkról a mának és a holnapnak. Úgy érezzük, hogy a krónikástevékenység az egyén művelődését is elősegíti, kinyitja szemét a közélet szélesebb tájaira, ráirányítja figyelmét az élet művészileg is megfogható jelenségeire. A fotószervezetek, klubok, egyesületek, szakkörök művelődéspolitikai feladata ilyen irányban ösztönzi az érdeklődő, tehetséges amatőr fényképezőket.
Vissza