Előszó
Az előbbi években megismerted a kontinensek országainak földrajzát. Tanultál Európa országairól, hazánk földjéről, élővilágáról, történelméről, irodalmáról és népművészetéről. Természeti...
Tovább
Előszó
Az előbbi években megismerted a kontinensek országainak földrajzát. Tanultál Európa országairól, hazánk földjéről, élővilágáról, történelméről, irodalmáról és népművészetéről. Természeti törvényeket ismertél meg a fizikában, a kémiában, és megtanultad, hogy az ember miként használja fel ezeket. A technikaórákon különféle anyagokról, gyártmányokról, készítésük módjáról is szó esett. Sok olyan ismeretet szereztél tehát, ami a 8. osztály földrajzi tananyagának, hazánk természeti és gazdasági földrajzának, valamint a csillagászati földrajzi ismereteknek a megértését szolgálja.
Számítunk arra, hogy a 8. osztályban, a földrajz tanulása közben fel is használod a többi tantárgyban szerzett ismereteket! Jó segítség, ha figyeled a rádió, a televízió és az újságok híreit, ha elolvasod azokat a könyveket, amelyeket ajánlunk. Az ismeretek másik értékes forrása lakóhelyed és környéke. A földrajzi környezetről már eddig is sok tapasztalatot gyűjtöttél. Most még gondosabban kell tanulmányoznod. Az ismeretszerzésben - az előző évedhez hasonlóan - a térkép, a tankönyv és a munkafüzet lesz a legfontosabb segítőtársad. Azt kívánjuk, hogy a bennük foglalt földrajzi jelenségeket az eddiginél is gondosabban hasonlítsd össze, keresd a földrajzi jelenségek okát! Lesznek olyan földrajzórák, amikor a tankönyv kérdései és a munkafüzet feladatai alapján te magad gyűjtőd össze az ismereteket. Ez lesz gondolkodó képességed és önállóságod próbája!
Végül még egy gondolat. Szép és hasznos, ha ismered a közelebbi és távolabbi földrészek, országok életét. Tudnod és érezned kell azonban, hogy a hazai tájak természeti értékeinek, népünk termelő munkájának a megismerése elsőrendű hazafias kötelességed!
Ezzel a gondolattal kívánnak jó munkát a tankönyv írói.
Vissza