Előszó
Útmutató a tanuláshoz, tanulási ütemterv
Kedves Tanuló!
Ez a kiadvány tanulási segédlet a 11. osztályos középiskolai földrajzanyag távoktatási tagozaton történő elsajátításához. Azok, akik már a...
Tovább
Előszó
Útmutató a tanuláshoz, tanulási ütemterv
Kedves Tanuló!
Ez a kiadvány tanulási segédlet a 11. osztályos középiskolai földrajzanyag távoktatási tagozaton történő elsajátításához. Azok, akik már a 9. és a 10. osztályban is használták a tanulási segédletet az otthoni felkészüléshez, már biztosan rutinosan fogják kezelni ezt a könyvet is. Felépítése, szerkezete, céljai hasonlóak; a tanulás utáni rendszerezéshez, gyakorláshoz, összefoglaláshoz nyújt segítséget. Különösen azok számára viszont, akik először tartanak kezükben tanulási segédletet - de minden tanuló számára is újra - hangsúlyozni szeretném, hogy ez a kiadvány csak kiegészítése a tankönyvnek, és nem helyettesíti azt!
Miről fog tanulni ebben az évben?
Természetföldrajzi, általános társadalomföldrajzi és regionális földrajzi ismeretek után ebben az évben Magyarország földrajzával fog részletesebben megismerkedni. Tulajdonképpen ez is regionális földrajz, hiszen egy kiválasztott, lehatárolt területtel -azon belül is kisebb tájakkal, területegységekkel - ismerkedünk meg. Jóval részletesebben fog tanulni a természetföldrajzi, társadalom- és gazdaságföldrajzi jellemzőkről, hiszen hazánkat minél jobban meg kell ismernünk!
Melyik tankönyvhöz készült a segédlet?
Magyarország földrajzáról külön könyv készült, ezek közül a segédanyag a legfrissebb kiadásra alapul
Bora Gyula - Nemerkényi Antal: Magyarország földrajza - 2006
Az idei tananyag döntő részét ez a tankönyv teszi ki. Azonban a 10. osztályban tanult általános társadalomföldrajzi (Dr. Bernek Ágnes - Dr. Sárfalvi Béla: Általános társadalomföldrajz - 2004)
és regionális földrajzi (Próbáld Ferenc: Regionális földrajz - 2006)
Vissza