Előszó
Kedves Olvasó!
Nagy örömmel és szeretettel köszöntöm, legújabb évkönyvünk olvasóit! Újabb nagyszerű pillanat ez iskolánk életében, azt mutatja, hogy annyi minden történt velünk, hogy ezt már nem is lehet észben tartani. Egy évkönyv nemcsak segítője az emlékek felelevenítésének, hanem azt is mutatja, hogy érdemes papírra vetni, mert van kivel megosztani élményeinket.
Elég belelapozni évkönyvünkbe, és azonnal érzékelhető, milyen hihetetlenül gazdag időszakot töltöttünk együtt az előző kiadvány megjelenése óta. Olykor egyetlen pillantás is emlékek egész sorát indítja el az olvasóban. Jó érzéssel olvassuk a visszaemlékezéseket, összefoglalókat, mosolygunk egy osztálykiránduláson készült fotón, örömmel fedezzük fel az ismerősökről készült fényképeket. Büszkék vagyunk a tanulmányi és sportversenyeken elért eredményekre, a kulturális seregszemlék művészeti díjaira és díjazottjaira.
Az iskola egy olyan csodálatos hely, aminek mindig nyitva az ajtaja, befogadja a gyerekeket és elengedi a fiatal felnőtteket. Ebben a folyamatos változásban az iskola képviseli az állandóságot, ám a vége felé közeledő tanév az iskola életében is lényegi változást hozott.
Az előző tanév végén Veres Pál tanár úr igazgatói kinevezése végéhez ért. Az iskola további vezetésére készen állt, a kollégák, a diákok és a szülők is támogatták iskolaépítő elképzeléseit. Az eredménytelen pályázatok után, kinevezett vezető nélkül indultunk neki a kihívásokkal teli tanévnek.
2013. január 1-jén a Földes Ferenc Gimnázium a Klebelsberg Kunó Intézményfenntartó Központ tagintézménye lett. A tanév közepén megvalósult átalakulás az iskola épületét városunk gondoskodására bízta, az intézményt pedig egy hatalmas állami szervezet részévé tette. Az átállás folyamata tanév közben indult el, sok olyan feladattal terhelve meg az iskola dolgozóit, ami próbára tette munkabíró képességüket, erejüket, tudásukat és olykor türelmüket is.
A nagy léptékű átalakulások nagy lehetőségeket is rejthetnek. Hagyományaink, értékeink megőrzésére törekedve kutatjuk ezeket az új lehetőségeket. Értékrendünkben egymást erősítő vonások a tehetségek felkutatása és támogatása, a sokoldalú tudás elismerése, a látókör állandó bővítése, a humánum, az emberi hang tisztelete, a rászorulók támogatása. A célok megvalósításához a diákok tettrekészsége és kreativitása, a tanárok tapasztalata és tudása, a szülők kiállása és támogatása biztosítja a megnyugtató erőt, ilyen szövetség tagjának lenni öröm, elismerés, és megtiszteltetés. Bízunk benne, hogy értékeink az új környezetben is maradandóak és erősségeink tovább gyarapodnak.
Földesistának lenni azt jelenti, hogy ennek az erős szülő-diák-tanár szövetségnek, kis túlzással élve világhálónak a részese lenni. A generációkon átívelő közös élményeink jelennek meg ennek a könyvnek az oldalain is, melynek alkotói mi vagyunk.
Köszönöm a szerzőknek, alkotóknak, a fényképek tulajdonosainak, hogy munkájukkal segítették évkönyvünk létrejöttét. Nagyon köszönöm Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet tanárnő, igazgatóhelyettes asszonynak fáradhatatlan alkotó-szerkesztői és szervezői munkáját.
Miskolc, 2013 tavaszán
Vissza