Előszó
A munkafüzet célja, hogy a fizika tanulását megkönnyítse, segítse a megértést és így a tanulást eredményesebbé tegye. A munkafüzetben található feladatok a fizika tankönyv első kötetében...
Tovább
Előszó
A munkafüzet célja, hogy a fizika tanulását megkönnyítse, segítse a megértést és így a tanulást eredményesebbé tegye. A munkafüzetben található feladatok a fizika tankönyv első kötetében feldolgozott anyaghoz kapcsolódnak. A feladatok között vannak olyan kérdések, amelyekre a választ teljes mondattal vagy mondatokkal kell megadni. Törekedj arra, hogy válaszod pontos, lehetőleg rövid legyen. Ügyelj a fogalmazásra és a helyesírásra is! Más feladatok kérdésére a választ felsorolással add meg! Mindkét kérdésfajtánál a választ az üres helyre írd! Több feladatban hiányos mondatokat találsz. Itt az a dolgod, hogy a pontozott részre a megfelelő szavakat beírva helyes és teljes megállapításhoz juss. Találsz olyan feladatokat is, melyeknél a kérdés után több válasz is található. Az alapos meggondolás után a helyesnek tartott választ vagy válaszokat húzd alá! Ne találgass, hanem gondolkozz! A számításos feladatok megoldásánál a főbb lépéseket és a végeredményt írd a munkafüzetbe, a mellékszámításokat az iskolai füzetben végezd el! Ha a feladat szerkesztés vagy rajzolás, gondosan, áttekinthetően, körzővel és vonalzóval dolgozz! Az eredményt színezéssel is emeld ki! A munkafüzetben sok mérési, kísérletezési feladat is van. Ezek többségét a tanórán kell megoldanod, de az egyszerűbbeket otthon is elvégezheted. A mérési adatokat áttekinthetően írd le, az eredményt fogalmazd is meg! Szívlelj meg néhány tanácsot a feladatmegoldáshoz!
1. Gondosan olvasd el a feladatot! Értsd meg: mi a kérdés, milyen adatok vannak és milyen feltételeket szab a feladat!
2. Gondold meg, hogy milyen fizikai problémát vet fel a feladat; a kérdés milyen fizikai jelenséghez, törvényhez kapcsolódik! Keress összefüggést az ismert és a keresett fizikai mennyiségek között!
3. A több lépést igénylő feladatok megoldásához készíts tervet: miből mi következik, milyen lépéseken keresztül juthatsz el a válaszhoz!
4. Gondosan hajtsd végre a tervet! Áttekinthetően írd le a kidolgozást, és közben munkád külső formájára is ügyelj!
5. Ellenőrizd az elvégzett munkát! Gondold meg: elfogadható-e, reális-e az általad adott válasz! Eredményes, jó munkát kívánnak a munkafüzet készítői.
Vissza