Előszó
A természet sok-sok változásának, környezetünk számos jelenségének a vizsgálata tartozik a fizika körébe. A fizika ad magyarázatot a napfogyatkozásra, a villámra, a szélre, a szivárványra, a...
Tovább
Előszó
A természet sok-sok változásának, környezetünk számos jelenségének a vizsgálata tartozik a fizika körébe. A fizika ad magyarázatot a napfogyatkozásra, a villámra, a szélre, a szivárványra, a kozmikus sugárzásra és ezernyi más természeti jelenségre. A fizikai ismeretek felhasználása tette lehetővé az autó, a repülőgép, az űrhajó, a televízió, a magnó és a számítógép megalkotását, felhasználását is.
Érdekes módon a fizikában a jelenségek, törvények leírásakor testnek mondjuk a ceruzát, a könyvet, az autót, a pohárban levő vizet, de még a szobában levő levegőt is. (A test szót tehát sokkal tágabb értelemben használjuk a fizikában, mint a biológiában vagy a matematikában.)
Fizikai tanulmányaink során megismerkedünk a mechanika, a hőtan, az elektromosságtan, a fénytan és a csillagászat jelenségeivel, törvényeivel, a modern fizikai elméletek alapjaival. Ehhez sok-sok megfigyelést, kísérletet, mérést végzünk.
A fizikai ismeretek elsajátítása, a feladatok megoldása bizonyára sok tanulást, erőfeszítést igényel, de a megszerzett tudás, az ismeretek sikeres alkalmazása semmivel sem pótolható örömmel jár.
Vissza