Előszó
Szeretettel köszöntőin a Ferencvárosi Kalendárium Olvasóit!
Nagy öröm számomra, hogy immár huszadik éve ebben a kerületben dolgozó emberként, lélekben „ferencvárosiként", egy olyan kalendáriumban...
Tovább
Előszó
Szeretettel köszöntőin a Ferencvárosi Kalendárium Olvasóit!
Nagy öröm számomra, hogy immár huszadik éve ebben a kerületben dolgozó emberként, lélekben „ferencvárosiként", egy olyan kalendáriumban írhatok előszót, amelynek szerkesztői és szerzői hálásan őrzik a kerület értékeit, büszkék múltbeli és jelenbeli épületeire, a korábban és a jelenben itt élt, itt élő- lakó, dolgozó-polgáraira. Húsz éve taníthatok a Ráday utca 28-ban, az egykori Budapesti Református Theologiai Akadémián (ahol korábban öt éven át diák is lehettem), mai nevén a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karán. Öröm látni, hogy sok utca - és benne sok ház - hogyan újult meg e két évtized alatt munkahelyem szűkebb környékén és a kerület más részein is. Öröm és megtiszteltetés írni egy olyan kalendáriumban, melyben gondoskodnak arról is, hogy ezen olvasmány lelki útravalót is adjon a hétköznapokban, és segítsen megemlékezni az ünnepekről - hogy életünket hadd jellemezze a hálaadás Isten felé és a köszönet egymás felé. Örülök, hogy a Károli Egyetem kommunikáció szakos hallgatói is részt vehettek ezen kalendárium készítésében.
Jelen szolgálatomat: a lelkészképzést és egy egyházi egyetem vezetését is lelkipásztori elhívásom különleges területének, tágabb értelemben véve pásztori szolgálatnak tekintem. Hadd adjak én is pásztori, „lelki útravalót" minden kedves Olvasónknak a 2014-es évre.
Kívánom, hogy ez az év hadd teljen békességben - egymás iránti megbecsülésben családon belül, munkahelyen, egyházi felekezetek között és a társadalom sokféle rétege, akár pártja között is. Ki-ki a maga helyén szolgálja szeretett nemzetünk felemelkedését. Jézus Krisztus tanítása - például a Hegyi Beszéd -, sok-sok tette, szenvedése, feltámadása megmutatta, hogy Isten akarata az ember üdvössége, tehát van értelme munkálkodni az egyéni embert és a közösségeket megmentő jó hír, az evangélium terjesztésén. Hitem szerint ma is ezzel segítünk a legtöbbet népünkön.
Jézus a boldogságot hozta el minden embernek, de nem ránk erőltetve, hanem felajánlva - hitünk kinyújtott kezével csak át kell vennünk örök életet jelentő kegyelmét, ajándékait. Jézus boldog mondásai egy új értékrendet hoztak: nem azokat mondja boldognak, akik a mindennapi elképzeléseink szerint boldogok lehetnek. Máté evangéliuma 5. fejezetének 3-10. versei nyolc boldog mondást ajándékoznak nekünk hadd álljon itt útravalóul az egyik (9. v.): „Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Istent meglátják."
Vissza