Előszó
Kedves Felvételiző!
A felsőoktatási jelentkezés életünk egyik meghatározó eseménye. Mindenki szeretné a számára legjobb döntést meghozni, a felsőoktatásban eltöltött évek ugyanis jelentősen befolyásolják a jövőnket, a munkaerő-piaci érvényesülést, a karriert, valamint az ekkor szerzett élmények, tapasztalatok, hallgatóként kötött barátságok is nagyban formálják az életutunkat.
Megalapozott döntésre van tehát szükség, ennek során pedig számos szempontot kell mérlegelni a jelentkezés előtt: mely szakterület a legvonzóbb, hol található a megfelelő képzés, milyen a kiszemelt felsőoktatási intézmény hírneve, presztízse, mekkora túljelentkezéssel kell számolni, hol hasznosítható leginkább a megszerzett tudás. Emellett befolyásolja a választást az is, hogyan vélekednek a barátok, ismerősök, a család. Minél több kérdésre találjuk meg a választ a jelentkezés előtt, annál megalapozottabban hozhatjuk meg a döntést - de emellett szintén elsőrendű szempont minden elérhető információt összegyűjteni a képzési lehetőségekről, a jelentkezés módjáról és a felvételi eljárásról.
Több mint egy évtizede segíti a felsőoktatásba jelentkezőket a Felvi tájoló című kötet, amely igyekszik megkönnyíteni a felvételizők felelős, megalapozott döntését. A Felvi tájoló 2016 összeállításakor a jelentkezők élethelyzetét, kérdéseit, esetleges dilemmáit vettük alapul, ennek megfelelően sokrétűen járjuk körül a felvételihez kapcsolódó tudni- és tennivalókat, részletes magyarázatokkal és hasznos tippekkel kiegészítve azokat.
A Felvi tájoló fejezetei tartalmaznak minden olyan információt, amely a jó döntés meghozatalához kell. A kötet sorra veszi a felsőoktatási felvételi eljárás alapvető lépéseit, szabályait, az azokhoz kapcsolódó feladatokat - elkíséri olvasóját a jelentkezés folyamatától kezdve egészen a ponthatárok kihirdetésének pillanatáig, sőt még a hallgatói létbe is betekintést ad. Részletesen bemutatja a magyar felsőoktatás képzési területeinek legfontosabb alapszakjait, az elvégzésükkel megszerezhető tudást, képesítést, a kapcsolódó továbbtanulási és elhelyezkedési lehetőségeket. A szakbemutatások mellett az adott szakra felvett hallgatók legfőbb jellemzőit összegző Felvi-rangsorok, illetve a diplomás pályakövetési adatok - a frissdiplomások munkavállalási és érvényesülési tapasztalatairól - is megkönnyítik a döntést.
Vissza