Előszó
E kiadvány célja, hogy segítse az egyetemek, főiskolák felvételi vizsgáira készülőket.
Ezt kétféle módon teszi:
1. Az első rész táblázatai segítségével a felvételiző felbecsülheti, hogy...
Tovább
Előszó
E kiadvány célja, hogy segítse az egyetemek, főiskolák felvételi vizsgáira készülőket.
Ezt kétféle módon teszi:
1. Az első rész táblázatai segítségével a felvételiző felbecsülheti, hogy milyenek a felvételi esélyei az egyes szakokon, és ki tudja választani azokat, amelyekben a legnagyobb sikerre van reménye.
E táblázatok tartalmazzák az 1997-ben és 1998-ban nappali tagozatos alapképzésre jelentkezők és az államilag finanszírozott, illetve költségtérítéses helyekre felvettek számát, az ezekből számított jelentkezési arányt, valamint a ponthatárokat, amelyek felett a pályázókat felvették. (A táblázatok a pótfelvételek és pótjelentkezések lezárása előtt készültek, így azok adatait nem tartalmazzák).
A pályázók tetszőleges számú szakra jelentkezhetnek, de meg kell adniuk, hogy milyen sorrendben kívánják jelentkezésük figyelembevételét. Minden szakra nézve külön látható az oda első helyen, illetve további helyeken jelentkezők száma. A jelentkezési arány azt jelenti,, hogy a szakra első, illetőleg további helyeken jelentkezők száma hányszorosa a felvetteknek.
Az 1997. és 1998. évi ponthatárokból és jelentkezési arányokból hozzávetőlegesen következtetni lehet az 1999. évire. Akit érdekel, keresse meg e kiadvány korábbi köteteit, ezekben megtalálja az előző évek jelentkezési számait és ponthatárait. A következtetéseknél azonban figyelembe kell venni, hogy a felvétel intézményi feltételrendszere változik. Az intézményi ponthatárok nem hasonlíthatók össze egymással, csak úgy lehet összevetni ezeket, ha figyelembe vesszük a sajátos intézményi felvételi feltételeket és pontozási szempontokat.
Vissza