Előszó
Fekete Jánosról sokan és sokszor elmondták már, hogy kevés ember van, aki jobban ismeri szülővárosát, mint Ő. Hiteles ez a megállapítás, Ő nemcsak ismeri és szereti, hanem ismereteit másokkal is...
Tovább
Előszó
Fekete Jánosról sokan és sokszor elmondták már, hogy kevés ember van, aki jobban ismeri szülővárosát, mint Ő. Hiteles ez a megállapítás, Ő nemcsak ismeri és szereti, hanem ismereteit másokkal is megosztja.
A pedagógus pályáról induló, sokoldalú helytörténész, több évtizedes kutató munkájának eredményeit - a történelem, néprajz, irodalom, nyelvészet témakörben - számos tanulmányban, önálló kiadványban, folyóirat-, és hírlapcikkekben tette és teszi közzé.
Amikor 1990-ben elkészült Fekete János addigi munkásságát feltáró személyi bibliográfia. Fazekas István, a Kiskun Múzeum igazgatója előszavában így fogalmazott: ,,... kívánjuk..., hogy ez. a kiadvány csak munkásságának egyik fejezetét nyújtsa, »évüljön« majd mielőbb el, váljék meghaladottá, újabb cikkek, tanulmányok publikálásával..."
Így lett! Az eltelt tizenegy évben több száz írása, önálló tanulmánya jelent meg, tette gazdagabbá Kiskunfélegyháza helytörténeti irodalmát.
Gazdag munkásságát a most összeállított személyi bibliográfia második, bővített kiadásában szeretném bemutatni, hogy a jeles helytörténész munkáit minél szélesebb körben, mind szülővárosában, mind a tágabb régióban a kutatók, érdeklődők megismerhessék.
A könyv Fekete János életéről, munkásságáról írt tanulmánnyal kezdődik. A tanulmány után „Honismereti mozaik" összefoglaló cím alatt szemelvények találhatók. A szemelvények válogatásával igyekeztem Fekete János - szerteágazó kutatásainak eredményeit összegező és reprezentáló - írásaiból képet nyújtani.
Vissza