Előszó
A legtöbb telket el sem tudjuk képzelni kerítés nélkül. A könyvből megtudhatjuk, milyen egyszerűen varázsolhatjuk a telkünket azzá a tündérkertté, amelyre mindig is vágytunk. Ha szeretnénk egy...
Tovább
Előszó
A legtöbb telket el sem tudjuk képzelni kerítés nélkül. A könyvből megtudhatjuk, milyen egyszerűen varázsolhatjuk a telkünket azzá a tündérkertté, amelyre mindig is vágytunk. Ha szeretnénk egy árnyékos, szélvédett lugast, akkor építhetünk pergolát, palánkot vagy egy rácsos kerítéssel elkerített sarkot, ahol kényelmesen beszélgethetünk.
A bemutatott kerítéseket mindenki könnyedén elkészítheti. Ennek ellenére fontos, hogy az építési folyamat egészét átlássuk. Merítsünk ötleteket a régi házakból, ahol a formák és a részletek összhangban vannak egymással. Ez nagyon fontos tervezési szempont, nemcsak a telek, hanem az egész környék szempontjából.
Építkezések előtt mindig tájékozódjunk az építési előírásokról, rendeletekről a helyi építésügyi hatóságnál, nehogy később jogi problémáink adódjanak. A helyi építési szabályzatok tartalmazhatnak ajánlásokat a kerítéssel kapcsolatban is, pl. a magasságra, formára, esetleg az anyaghasználatra vonatkozóan. Magyarországon építési engedély és bejelentés nélkül építhetünk kerítést a telek határain, valamint azokon belül, kivéve műemléki környezetben. A jogszabályban meghatározott műemléki védelem alatt álló területen az utcai kerítés építésengedély-köteles.
Nagyon sokféle méretű és minőségű faáru kapható. A könyvben szereplő kerítésekhez a legkönnyebben beszerezhető faanyagokat ajánljuk. Bemutatunk olyan példákat is, ahol az egyes részletek különlegesek, magához az alapanyaghoz azonban egyszerűen hozzájuthatunk. Ha mégsem tudjuk beszerezni a könyvben látható anyagokat, akkor bátran helyettesíthetjük azokat valamilyen hasonlóval. Fontos tudni, hogy nagy különbségek vannak a fűrészelt és gyalult faanyagok között. Mindig azt válasszuk, amelyik a legjobban megfelel a munkánkhoz, és ne feledkezzünk meg a megfelelő felületkezelésről sem!
Vissza