1.067.081

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Ez történt Vas megyében

Szerkesztő
Budapest
Kiadó: Kossuth Könyvkiadó
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Fűzött papírkötés
Oldalszám: 94 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN:
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Az ország nyugati részén, Vas megyében is létrejöttek már az októberi ellenforradalmi események előtt revizionista csoportosulások. E csoportok vezetői maguk köré tömörítették a reakciós,... Tovább

Előszó

Az ország nyugati részén, Vas megyében is létrejöttek már az októberi ellenforradalmi események előtt revizionista csoportosulások. E csoportok vezetői maguk köré tömörítették a reakciós, deklasszált és kifejezetten ellensége elemeket, s ezek aknamunkájára támaszkodva mind Szombathelyen, mind a megye egész területén szították a hangulatot a Szovjetunió, a párt, az Államvédelmi Hatóság, egészében a népi demokratikus rend ellen. Vas megyének is megvoltak a maga helyi "Nagy Imréi": Horn Miklós és Koncz Endre tanárok személyében, akik ugyan "marxistáknak nevezték magukat, de ugyanakkor az ellenforradalom ideológiai és szervezeti előkészítésében "fáradoztak". Koncz és Horn, volt MDP-tagok magatartására általában az volt a jellemző, hogy a vezető szervekben igyekeztek maguknak funkciókat biztosítani. Ezek az emberek mind szélesebb körű pártmunkát követeltek maguknak, és a nyilvánosság előtti mind gyakoribb szereplésre törekedtek. Az emlékezetes budapesti Petőfi-köri vita után pozícióhajhászásuk szinte már erőszakossá vált. Céljuk világos volt: vezető beosztásba akartak jutni, hogy ezzel is igazolják gyakori nyilvános szereplésüket, továbbá meg akarták osztani a pártvezetést, hogy azután nézeteik számára megnyerhessék a vezető szervekben dolgozó funkcionáriusokat.
Az október 23-i események előtt sikerült is "hivatalosan", a párt tekintélyének felhasználásával behatolniuk a DISZ és a TTIT köreibe. Életre hívták és harci porondként felhasználták a Petőfi-kör testvérét, a Vasvári Pál kört. Ezek után szinte már akadály nélkül terjeszthették nézeteiket, amelyek az ellenforradalmi cselekmények ideológiai előkészítését szolgálták.
Az "elvi vezetés" érdekében az említett személyek rendszeres kapcsolatot tartottak a Petőfi-kör vezetőségével. Ezt igazolja, hogy a budapesti Petőfi-köri viták friss jegyzőkönyvei állandóan birtokukban voltak, s ezek alapján sikerült Szombathelyen zavaros hangulatot kelteniük. De hozzájárult a légkör a túlfeszítéséhez az Irodalmi Újság bomlasztó cikksorozata és a Szabad Európa Rádió uszító hangja is. Vissza

Tartalom

Előszó5
Szombathely9
Körmend35
Pankasz42
Rádóckölked42
Viszák43
Nádasd43
Nagymizdó43
Felsőberkifalu45
Meszlen45
Horvátlövő45
Torony46
Bük46
Kőszeg47
Vasvár54
Rábahídvég58
Bélbaltavár59
Egervölgy60
Csehimindszent61
Szentgotthárd65
Alsószölnök73
Farkasfa73
Rábagyarmat74
Rönök74
Magyarorszombatfa74
Bajánsenye75
Sárvár78
Répcelak81
Vasegerszeg82
Bejegyertyános83
Celldömölk84
Ostffyasszonyfa87
Csepreg91
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem