Előszó
Évkönyvünk a magyarországi és külföldi magyar nyelvű hivatásos színjátszás adatait közli a megjelölt színi évadban.
Az adatcsoportok közül legfontosabb az évad bemutatóinak közlése színházanként. Egy-egy bemutató leírásakor a szerzőt, címet, zárójelben a mű eredeti címét, műfajt, fordítót, díszlet- és jelmeztervezőt, karmestert, koreográfust, rendezőt, valamint a bemutató vagy felújítás időpontját közli.
A bemutatók és a repertoár előtt megadja a színházak művészeti vezetését, valamint a társulatok névsorát.
A fővárosi és vidéki állami színházakon kívül az Évkönyv közli az évad során alakult különféle hivatásos társulások műsorát is. Nem szerepelnek az Évkönyvben az egyetemi vagy más amatőr együttesek színházi előadásai.
Külön fejezet tartalmazza a szabadtéri színpadok műsorát, a külföldi együttesek magyarországi vendégjátékait, a magyar hivatásos együttesek külföldi vendégszerepléseit, a színházi eseményeket (kiállítások, fesztiválok, kitüntetések, díjak, megemlékezések, konferenciák, halálozások), a színházi szervezetek adatait (intézmények, múzeumok, archívumok, gyűjtemények). Ezt követik a határainkon kívüli magyar nyelvű hivatásos színjátszás adatai.
Az Évkönyv a színházak közlései (színlapjai), nem pedig a színházi dramaturgia meghatározásai alapján tartalmazza az adatokat.
A bibliográfia a Magyarországon megjelent színházi szakkönyveket és színdarab szövegközléseket sorolja fel.
A kötetben a szerzői név- és címmutató a tételszámra, az előadásokat létrehozó nevek mutatója az oldalszámra utal.
Vissza