Előszó
Az Evangélikus Naptár 2002. évi kiadásában a megújult szerkezettel egy egész vre szóló olvasnivalót szeretnénk adni a Naptárt már sok éve forgatók, illetve azok kezébe, akik csak egy-két éve, vagy...
Tovább
Előszó
Az Evangélikus Naptár 2002. évi kiadásában a megújult szerkezettel egy egész vre szóló olvasnivalót szeretnénk adni a Naptárt már sok éve forgatók, illetve azok kezébe, akik csak egy-két éve, vagy éppen először veszik kezükbe ezt a kiadványt. Egy egész évre szóló olvasnivaló - nem a terjedelme miatt, hanem azért, mert a Naptár tizenkét részre oszlik, ahogy az év tizenkét hónapra.
Mind a tizenkét rész egy-egy, a bibliaolvasó Útmutató havi igéjét "faggató" bibliatanulmánnyal kezdődik azért, hogy a Naptár olvasása közben is a hívó ember mindennapi kenyerére irányítsuk a figyelmünket.
Az adott egyházi évi időszak, illetve évszak mondanivalóját, jellegét szeretné segíteni a Fogalomtár című rész, melyben sokat használt, néha már frázissá dermedő teológiai fogalmakat igyekeznek a szerzők újra élővé tenni.
A Krónika részben az egy évvel korábbi eseményekre - a januári fejezetben egy hosszabb, a 2000. július és 2001. janurá közötti időszakra - tekinthetünk vissza.
Az Évfordulók között idén elsősorban egyetemes egyháztörténeti vonatkozású személyekre, eseménykre tekintünk, míg a hazai egyháztörténeten belül a régi magyar nyomtatványokkal ismerkedhetünk meg.
Minden fejezet végén egy rövid irodalmi összeállítást is közlünk.
A Naptárat az elmúlt időszakban elhunyt lelkészekről szóló megemlékezés, illetve a Magyarországi Evangélikus Egyhéz névtára zárja.
Reméljük, hogy a Naptár gazdag tartalmával egész évben elkíséri a kedves olvasót, és a "belső szoba" egyik "berendezési tárgyaként" újra és újra segítségre siethet hitünk lényegében, az Úrral való személyes találkozásban.
Vissza