Előszó
Az ókor híres lakomái más jellegű ételeket kívántak, mint a mai, ételbárokban készült, mikrohullámú készülékekben befejezett ételek, a rostonsültek vagy a korszerű táplálkozást jelentő vitamindús...
Tovább
Előszó
Az ókor híres lakomái más jellegű ételeket kívántak, mint a mai, ételbárokban készült, mikrohullámú készülékekben befejezett ételek, a rostonsültek vagy a korszerű táplálkozást jelentő vitamindús saláták. A fejlődés, megújulás nap mint nap formálja a táplálkozási, ételkészítési szokásokat. A leendő szakember csak akkor tud lépést tartani a fejlődéssel, ha az új ismereteket elsajátítja. Ehhez elengedhetetlen azoknak az alapismereteknek a megtanulása és tényleges gyakorlása, amelyeket a könyv tartalmaz. A könyvben megtalálható az egyes ételek készítésének ajánlott anyaghányada, a konyhatechnikai műveletsor leírása, a javasolt folyamatsor ismertetése.
Tekintettel arra, hogy bizonyos technológiai műveletek, folyamatok az ételkészítés során azonosak, azaz ismétlődnek (pl.: sűrítési eljárások, sűrítési módok, mártások, köretek stb.), ezért ezek ismertetését nem ismételjük meg, csak utalunk azokra. A könyv felépítése lehetővé teszi, hogy a tananyagot egymásra építsük. Az új ételek neve alatt feltüntetjük azokat a korábbi ismereteket, technológiai eljárásokat, amelyekre támaszkodni lehet. Ezek visszakereshetők a betűrendes tárgymutatóban, ahol megtalálhatók a szükséges oldalszámok is.
Bemutatjuk a magyar és a nemzetközi konyha készítményeit, mindazt, ami a mai ételválasztékra jellemző.
Ahhoz, hogy szakácsművészetünkkel kivívhassuk a vendég teljes megelégedését, alaposan ismernünk kell a könyv anyagát, és pontosan be kell tartanunk utasításait: az ételek ennek megfelelően készüljenek.
A tankönyv anyagának elsajátítása közben legyen alapelv, hogy a gyakorlati munkában tapasztalható eltérő technológiai megoldások nem ellentmondások, ezek a gyakorlati élet természetes velejárói, a szakács ízlésvilágának, az étterem jellegének kifejezői.
Vissza