Előszó
Részlet az I. kötetből:
"A TANULMÁNYOZÁS FONTOSSÁGA
A legszebb munka. Az értelemmel való foglalkozás a legszebb foglalatosság, melyet valaha is végezni lehet. (3Bizonyságtétel 269)
Ismerjük...
Tovább
Előszó
Részlet az I. kötetből:
"A TANULMÁNYOZÁS FONTOSSÁGA
A legszebb munka. Az értelemmel való foglalkozás a legszebb foglalatosság, melyet valaha is végezni lehet. (3Bizonyságtétel 269)
Ismerjük meg az értelmet és testet kormányzó törvényeket. Mindenki kötelessége a maga és az emberiség szerelméért tájékozódni az élet törvényeiről s lelkiismeretesen engedelmeskedni azoknak. Mindnyájan ismerjük meg a legcsodálatosabb gépezetet, az emberi testet. Egészségünk érdekében értsük meg a különböző szervek föladatát s egymásra utaltságát. Tanulmányozzuk az értelem kihatását a testre és a test hatását a lélekre, s a mindkettőt igazgató törvényeket. (Nagy orvos 128)
Neveljük és fegyelmezzük az értelmet. Nem számít, ki vagy, az Úr fejlődésre képes szellemi tehetségekkel áldott meg. Műveld hál őket lankadatlan szorgalommal. Fegyelmezd és fejleszd értelmedet tanulással, megfigyeléssel és gondolkodással. Nem felelhetsz meg Isten értelmének, hacsak összes képességedet használatba nem helyezed. A szellemi adottságok megerősödnek és kifejlődnek, ha Isten félelmében, alázatosan, buzgó imával munkába állsz. A határozott szándék csodákat fog művelni. (Életképek 275)
A fegyelmezett érlelem lehetőségei. Föltétlenül gyakoroljunk önfegyelmet...A jól fegyelmezett átlag értelem több s magasabb munkát végez el, mint a legmagasabb műveltségű s legtehetségesebb, fegyelem híján. (Krisztus példázatai 335)
Az értelmekkel való foglalkozás főfontosságú. A társadalom jövője a mai ifjúságtól függ. Bennük látjuk a jövő tanítóit, törvényhozóit, bíróit, a vezetőket és a népet, akik meghatározzák a nemzet jellemét és sorsát. Mily fontos tehát azok hivatása, akik az új nemzedék szokásait formálják, és életét befolyásolják."
Vissza