Előszó
Mint sikeres sportmúlttal rendelkező volt versenyző nyugodt szívvel állítom, hogy nemcsak ezen szép kivitelű, hiánypótló szakkönyv birtokosa, hanem egy az oktatásban és a versenyzők felkészítésében...
Tovább
Előszó
Mint sikeres sportmúlttal rendelkező volt versenyző nyugodt szívvel állítom, hogy nemcsak ezen szép kivitelű, hiánypótló szakkönyv birtokosa, hanem egy az oktatásban és a versenyzők felkészítésében jól használható, eredeti gondolatokat, ötleteket, gyakorlatokat tartalmazó művel rendelkezik. Mondom ezt azért, mert minden mozgáshoz izomerőre van szükség, és ez az erő az alapja, feltétele a gyors, energikus, hosszan tartó vagy megismételt mozgásnak, munkavégzésnek. Valamennyien - edzők és versenyzők is - szeretnénk ezt az erőt úgy fejleszteni, hogy közben ne sérüljünk, mozgásrendszerünkben maradandó károsodás ne lépjen fel. Ehhez kellő elméleti alapismeretekre és hasznos, célravezető gyakorlati tanácsokra van szükség. A szerzőknek ezt sikerült megvalósítaniuk, mert az izomműködéssel alapkutatási szinten foglalkozó nemzetközileg ismert kutató társult egy eredményes versenyzői, illetve edzői múlttal rendelkező gyakorlati szakemberrel, és az edzéselméleti ismeretek hazai szaktekintélyével.
A mű olvasmányos, a mozgató (izom) és mozgatott (csontváz) rendszer működésének elvi alapjait csak a szükséges mértékben, hétköznapi nyelven, de a továbbgondolkodás és olvasás igényét felkeltve ismerteti. Ezt követi az erőedzés szolgálatába állítható edzéseszközök jellemzése, alkalmazási lehetőségeinek bemutatása, az erőgyakorlatok izomcsoportok szerinti rendszerezése, és az általános erőfejlesztés módszereinek ismertetése.
Külön kiemelném az előbb elmondottak megvalósítását célzó igen ötletdús, és több száz gyakorlatot tartalmazó negyedik fejezetet, amely szinte mindenki számára jól hasznosítható.
A könyv befejező része az izom-ízületi egyensúly tárgyalásával fontos útmutatást ad az erőedzés sérülésmentes végrehajtásához.
Biztos vagyok benne, hogy a könyv elolvasása edző, versenyző vagy egész egyszerűen csak az egészségéért sportoló egyén számára is hasznos forrásmunka, és az esetleg nehezen "mozdulókat" is arra ösztönzi, hogy kipróbálják valóban igaz-e az ép testben ép lélek mondás.
Vissza