Előszó
Miről tanulunk az idén?
( Olvassuk el figyelmesen!)
Az elmúlt három évben a ház körül, az erdőben, a mezőn, vízben és vízparton élő hazai növényekről és állatokról, az idegen tájak élővilágáról,...
Tovább
Előszó
Miről tanulunk az idén?
( Olvassuk el figyelmesen!)
Az elmúlt három évben a ház körül, az erdőben, a mezőn, vízben és vízparton élő hazai növényekről és állatokról, az idegen tájak élővilágáról, valamint a növények és az állatok szervezetének felépítéséről, működéséről tanultunk.
Az idén először a növények és az állatok rendszerezésével foglalkozunk. Ez azt jelenti, hogy az eddig megismert növény- és állatfajokat egyező és eltérő tulajdonságaik alapján csoportosítjuk. Ehhez természetesen tudni kell az eddig tanultakat, hiszen azok alapján végezzük a rendszerezést. Ezért őrizzük meg eddigi Élővilág-könyveinket, növény- és rovargyűjteményeinket, munkafüzeteinket, mert még szükség lesz rájuk.
Az élőlények rendszerezése után megismerkedünk az emberi szervezet felépítésével és működésével. Megtanuljuk szerveink leggyakoribb betegségeit. Végül, de nem utolsósorban, megtanuljuk az egészséges életmód, a betegségek, járványok, valamint azok megelőzésének alapismereteit.
Miként az eddigiekben, a tankönyvön kívül most is csak a munkafüzetre lesz szükségünk, más füzetre nem. A munkafüzet feladatait önállóan oldjuk meg, esetleg a tankönyv szövege vagy képei segítségével.
Csak a sorszámozott fejezeteket kell megtanulni, de csak a * * * jelig. Az ez utáni rész nem tananyag, hanem csak az érdeklődők számára adott kiegészítés: megfigyelnivaló, érdekesség. Ezek olvasása, elvégzése nem kötelező, de mindenki számára hasznos.
A leckék elején emlékeztető szavak állnak. Ezeket kell emlékezetből, vagy az előző Élővilág-könyvek segítségével felidéznünk ahhoz, hogy az új ismereteket könnyebben megértsük. A vastag narancssárga vonalak között olvasható az, ami az óra anyagában a legfontosabb. Ez megkönnyíti a lényeg megjegyzését.
Vissza