Fülszöveg
Kellermayer Miklós tehetséges atléta, többszörös középiskolás gerelyhajító bajnok, akit 3. éves egyetemi hallgató korában Romhányi György a Pécsi Orvostudományi Egyetem legendás hírű professzora "kigyógyított" gerelyhajítási szenvedélyéből úgy, hogy közben életreszólóan "beoltott" a kutatás, az igazi "ismerd meg" szenvedélyével. 1965-ben szerzett orvosdoktori diplomát a Pécsi Orvostudományi Egyetemen "summa cum laude" eredménnyel. Így lett a betegek gyógyítására esküdt tett orvos és kutató egyszerre. Az élet rejtélye, az élő sejt belső szerződésének lényegi megismerése, a fehérjék "energizációja", dinamikus kapcsolatok a vízmolekulákkal és szervetlen ionokkal adták és adják kutatásának fő irányát. Nyolcan, tízen vannak a világon hasonló iskolateremtő kutatók, akik hasonlóan kutatják az élő sejtet, hasonlóan vélekednek az élő sejt belső szerveződéséről és akikkel szoros tudományos együttműködést fejlesztett ki tanítványaival együtt. Az 1990 előtti, ún. "tudományos fokozat szerzést...
Tovább
Fülszöveg
Kellermayer Miklós tehetséges atléta, többszörös középiskolás gerelyhajító bajnok, akit 3. éves egyetemi hallgató korában Romhányi György a Pécsi Orvostudományi Egyetem legendás hírű professzora "kigyógyított" gerelyhajítási szenvedélyéből úgy, hogy közben életreszólóan "beoltott" a kutatás, az igazi "ismerd meg" szenvedélyével. 1965-ben szerzett orvosdoktori diplomát a Pécsi Orvostudományi Egyetemen "summa cum laude" eredménnyel. Így lett a betegek gyógyítására esküdt tett orvos és kutató egyszerre. Az élet rejtélye, az élő sejt belső szerződésének lényegi megismerése, a fehérjék "energizációja", dinamikus kapcsolatok a vízmolekulákkal és szervetlen ionokkal adták és adják kutatásának fő irányát. Nyolcan, tízen vannak a világon hasonló iskolateremtő kutatók, akik hasonlóan kutatják az élő sejtet, hasonlóan vélekednek az élő sejt belső szerveződéséről és akikkel szoros tudományos együttműködést fejlesztett ki tanítványaival együtt. Az 1990 előtti, ún. "tudományos fokozat szerzést megkívánó" időkben teljesítette a követelményeket. Kandidátusi és nagydoktori fokozatot is szerzett. Ezért azok sem vádolhatják tétlenséggel, akik fokozatok megszerzésében, közlemények számának gyarapításában, tudományos díjak és társasági tagságok elnyerésében, médiákban harsogott ünneplésekben vélik fellelni a tudományos kutatás célját. Ő nem ezekben látja a célt, nem vár ilyen ünneplést. Azzal azonosul, amit József Attila így ír egyik töredékében:
"Én költő vagyok, de nem kell dicsőség,
ne ünnepelje bennem senki hősét,
íly ünneplést én Istenre hagyok.
Ő az, hogy nincs nagy, kinél nincs nagyobb,
versem azé, ki szívem versbe kérte
és nekem elég a barátság érte."
Ma már teljesen meggyőződött arról, hogy a tudományos kutatás elsődleges célja maga a kutató. Minden kutatónak viszont kötelessége az igaz kutatói szenvedélyt "begyújtani" az ifjakban. Az igaz kutató ugyanis az örök természeti törvények megismerésének vágyától válik szabaddá, rendíthetetlenné és képessé arra, hogy a teremtő erőt működővé tegye a társadalomban.
Az írás igaz:
"Ha kitartotok tanításomban, valóban tanítványaim lesztek, megismeritek az igazságot és az igazság szabaddá tesz benneteket". János 8/31.
A fiatalok igaz kutatókká "fertőzésével" kísérli meg Kellermayer Miklós teljesíteni orvosi esküjét. Meggyőződése ugyanis, hogy a magyar nép jelenlegi betegségének, nagy bajának oka az igazságot megismerni vágyók, a magukat a mindenséggel mérők vészes megkevesbedésében, eltűnésében van. A várva-várt gyógyulásunk viszont kizárólag ezeknek megsokszorosítása által következhet csak be.
Vissza