1.062.338

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Elektronikus áramkörök

Laboratóriumi gyakorlatok II./Kézirat/Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki Kar

Szerző
Budapest
Kiadó: Tankönyvkiadó
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 124 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN:
Megjegyzés: Kézirat. Megjelent 540 példányban. 28 fekete-fehér ábrával. Tankönyvi szám: J5-1422.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Az Elektronikus áramkörök laboratóriumban a műszer- és irányítástechnika szakos nappali és levelező hallgatók végeznek méréseket, két féléven keresztül. A két félév során összesen 15 mérést kell... Tovább

Előszó

Az Elektronikus áramkörök laboratóriumban a műszer- és irányítástechnika szakos nappali és levelező hallgatók végeznek méréseket, két féléven keresztül. A két félév során összesen 15 mérést kell elvégezni - az 1...8 számú mérési útmutatók az Elektronikus áramkörök laboratóriumi gyakorlatok I. c. jegyzetben, a 9... 15 számú mérési útmutatók ebben a jegyzetben találhatók.
Mind a nappali mind a levelező hallgatók a félévek végén ellenőrző mérésen vesznek részt, ahol önállóan kell megoldaniuk a félév során elvégzett mérések egy részfeladatát.
A tárgy célja, hogy a leggyakrabban használt elektronikus műszerek kezelését a hallgatók rendszeresen gyakorolni tudják és gyakorlatot szerezzenek abban, hogyan kell az elektronikus mérési feladatokra felkészülni (a mérés megtervezése, a szükséges műszerek kiválasztása), a méréseket elvégezni, kiértékelni és dokumentálni.
A mérési feladatok során az Elektronikus áramkörök tárgy előadásain és gyakorlati foglalkozásain megismert áramköröket kell vizsgálni, az elmúlt félévhez hasonlóan. A mérési útmutatók összeállításánál arra törekedtünk, hogy amennyire lehet, csak mérendő paramétereket írjunk elő, az adott paraméter méréséhez legjobban megfelelő gerjesztőjelek és az egyéb peremfeltételek kiválasztása - figyelembe véve a rendelkezésre álló műszereket - a hallgatók feladata. Ebből adódóan a mérésekre előzetesen fel kell készülni, ezt a mérésvezetők a mérés elején ellenőrzik. A felkészüléskor javasoljuk az Elektronikus áramkörök laboratóriumi gyakorié tok I. jegyzet Definíciók, mérési módszerek c. fejezetét ismét átnézni.
Az elvégzett mérésekről jegyzőkönyvet kell beadni, melyet egy-egy mérőcsoport közösen készít el. A saját tervezésű áramkör bemérése kivétel, erről mindenki önállóan ír jegyzőkönyvet.
A mérési jegyzőkönyv önmagában olvasható legyen, ne tartalmazzon jegyzetre vagy könyvre történő hivatkozásokat! Az egyes mérési útmutatóknál a "szempontok a"mérési jegyzőkönyv elkészítéséhez" címszó alatt az adott mérésre jellemző sajátosságokra hívjuk fel a figyelmet.
Az egyes mérési útmutatóknál azt is megadtuk, hogy milyen műszerek használhatók a mérés során. Ezek jellemzőit és kezelését ismerni kell. Vissza

Tartalom

Bevezetés 5
Mérési útmutatók 7
9. mérés: Digitális-analóg átalakító vizsgálata 7
10. mérés: Analóg-digitális átalakító kártya vizsgálata 19
11. mérés: Egyenfeszültség stabilizátorok vizsgálata 31
12. mérés: Kapcsolóüzemű elektronikus áramkörök vizsgálata 40
13. mérés: Oszcillátorok vizsgálata 45
14. mérés: Saját tervezésű áramkör megépítése 53
15. mérés: Saját tervezésű áramkör bemérése 54
Függelék 55
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem